Sutonov Düsseldorf na začelju tabele

Matej Milanović • nedjelja, 18.10.2009.

Sedmo kolo rukometne Bundeslige završilo se pobjedama Berlina protiv Düsseldorfa i Mindena protiv Balingen-Weilstettena. Minden se pobjedom malo podigao na ljestvici dok je Düsseldorf porazom zasjeo na zadnje mjesto, budući da je Dormagen u petak došao do prvih bodova i prešao ih...

Füchse Berlin je bolje otvorio utakmicu od Düsseldorfa i serijom 5:1 došao do 9:4 u 10. minuti igre. Potpuna dominacija Lisica nastavile se i u 25. minuti su došli do +10, a u 29. čak do 20:9. Tim je rezultatom susret praktički već riješen u prvom djelu.

Gosti su tek u finišu utakmice uspjeli malo se približiti i doći do četiri gola zaostatka na četiri minute od kraja. Ipak, isključenje Nikole Kedže zaustavilo je gostujući nalet i više nije bilo ni snage ni vremena kod igrača Düsseldorfa da pokušaju izvući pozitivan rezultat.

Lisice je do pobjede predvodio Kjetil Strand sa devet golova, dok se kod gostiju najviše istaknuo Michael Hegemann sa šest. Naš Nikola Kedžo dodao je četiri pogotka.

U drugoj utakmici večer susrele su se dvije momčadi donjeg doma koje su u prvih šest utakmica skupile samo dva boda te su u međusobnom dvoboju tražili priliku za podizanje na ljestvici. Minden je u prvom poluvremenu došao u nekoliko navrata do +3, ali se Balingen Weilstetten polako uspio vratiti u utakmicu i izjednačiti na 15:15 11 i pol minuta prije kraja.

Nakon toga uslijedila su dva uzastopna gola domaćih za novu prednost od +2 iz koje se gosti više nisu uspjeli vratiti te su u tijeku zadnje minute čak došli i do najvećeg zaostatka na susretu, 22:18. Mindena je do pobjede predvodio Damian Wieklak sa šest golova, dok je kod gostiju Benjamin Herth postigao pet, od čega dva sedmerca.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710