CSKA se mučio, Planinić dobar

Branimir Korać • nedjelja, 18.10.2009.

Prva utakmica za CSKA u novoj sezoni ruskog prvenstva nije protekla glatko. jak otpor pružio je Lokomotiv, a tek nešto laganiji posao imao je Himki protiv Spartaka...

Na startu ruskog prvenstva CSKA nije imao lagan posao. Protivnik im je bio Lokomotiv Kuban koji je pružio obrambeno vrlo dobru igru i limitirao CSKA u Moskvi tek na 55 poena. Unatoč tome momčad Saša Filipovskog upisala je poraz 55:48. Za to je krivo loše drugo poluvrijeme u kojem je Lokomotiv limitiran tek na 14 poena i CSKA je uspio okrenuti zaostatak od sedam poena s poluvremena.

Andrej Voroncevič bio je prvo ime susreta s 18 poena i 11 skokova, a u domaćem sastavu solidan je bio i Zoran Planinić koji je igrao 25 minuta i ubacio devet poena (1/4 za dva, 2/4 za tri, 1/1 slobodna) uz osam skokova. Kod Lokomotiva najbolji je bio Aleksandar Čapin s 18 poena. Jakov Vladović igrao je tek četiri minute i za to vrijeme upisao jednu asistenciju.

Pobjedom je startao i Himki koji je ugostio Spartak iz St. Petersburga i slavio 78:71. Pobjeda je trebala biti i uvjerljivija, domaćin je imao najvećim dijelom susreta veću prednost, no u završnici se opustio i Spartak je smanjio na konačnih minus sedam.

Kod Himkija bolji od ostalih bili su Keith Langford sa 17 poena i Carlos Cabezas sa 16 poena i pet asistencija. Kod poraženih Jarrod Ford ubacio je 13 poena uz osam skokova, a Egor Mešerjakov dodao je 11 poena i osam skokova.