Budva sa zvukom sirene

Maja Giljanović • četvrtak, 15.10.2009.

U najzanimljivijoj utakmici drugog kola Jadranske lige vaterpolisti Primorja izgubili su protiv Budve M bodove šest sekundi prije kraja utakmice. Mladost je pobijedila splitski Jadran, a gosti su slavili i na utakmicama između Kopera i Juga, Medveščaka i Jadrana iz Herceg Novog te POSK-a i Cattara.

PRIMORJE EB - BUDVA M 9:10 (2:2, 1:4, 2:3, 4:1)

Rijeka
Bazen Kantrida
Suci: Rakovec (Ljubljana) i Tomić (Zagreb)

PRIMORJE EB: D. Car, Glavan 2, B. Car, Krapić, Pavlović, Franković 1, Tiškivski 2, Brala 1, Vrlić 1, Barać 2, Beltrame, Bukovac, Jurišić, Krizman. Trener: Roje
BUDVA M: Šefik, Petković, Čirić, Danilović 3, Ljubanović, Tičić 1, Pejaković, Pasković 4, Trbojević 1, Dončić, Ivošević, Franičević 1, Antonijević, Lazović. Trener: Krivokapić

Primorje je u Rijeci nakon prve dvije četvrtine gubilo 6:3, Budva je osvojila i treću četvrtinu (3:2) samo da bi Riječani stizali gol za golom, izjednačili na 9:9, ali i šest sekundi prije isteka posljednje četvrtine poklekli: Crnogorci su poništili sav njihov trud i golom Tičića osvojili dva boda.

JADRAN ST - HAVK MLADOST 7:9 (1:2, 2:2, 3:3, 1:2)

Split
Bazen u Poljudu
Suci: Radičević (Dubrovnik), Franulović (Rijeka)

JADRAN ST: Petričević, Franičević 1, Vukić, Delaš, Bezić, Pleić, Popović, Vuleta 1, Kuzmanić 1, Perić 1, Banovac 1, Matutinović, Vlaić, Hutten 2. Trener: Matutinović
HAVK MLADOST: Brzica, Živković 1, Babić 2, Letica 1, Petković 1, Milaković, Zubčić 3, Martinić, Karač, Muslim 1, Hinić, Buljubašić, Pavić, Lončar. Trener: Nikolić

Jadran trenera Matutinovića pružio u Splitu čvrst otpor favoriziranoj momčadi Mladosti, ali Zagrepčani su golom prednosti nakon prve i golom nakon četvrte četvrtine pobijedili dva razlike.

KOPER ROKAVA - JUG CO 6:16 (2:4, 2:4, 2:4, 0:4)

Koper
Bazen Žusterna
Suci: Copić (Šibenik), Blažić (Rijeka)

ROKAVA KOPER: Gržentić, Pančić, A. Verač 1, Berce 1, B. Verač, Nosović, Puš, Galić 1, Merlak, Jakovčev 1, N. Černeka 1, Crnica, Basiaco, Smolnik 1. Trener: Cetin
JUG CO: Vićan, Vranješ, Bošković 3, S. Sukno 2, Joković 4, Seman 2, Ivanković 2, Bušlje, I. Sukno 2, Dobud, Drobac, Obradović 1, Nižić, Šutalo. Trener: Fatović

Branitelj naslova dubrovački Jug u Koperu se nije pošteno ni oznojio: 10 golova razlike nakon četiri četvrtine ni ne odaje pravu sliku razlike u kvaliteti Fatovićeve i Cetinove momčadi koja se potpuno raspala u posljednjem periodu (0:4).

POŠK - CATTARO MAXIMUS 8:15 (1:4, 1:4, 3:2, 3:5)

Split
Suci: Matijević (Zagreb), Ivanovski (Herceg Novi)

POŠK: Veršić, Jakaša, Prižmić, Kujačić, Barbarić 2, Lušić, Kaurloto 1, Maras 2, Scherbl, Rabadan 2, Ivanišević, Travnikar 1, Jelovina, Crnčević. Trener: Školneković
CATTARO MAXIMUS: Pjetlović, Nastran 1, Vukčević 1, Živković 1, Vrbica 1, Smodlaka, Restović 1, Đogaš 6, Lobov, Žanetić 2, Kunac 1, Filipović 1, Jelić, Kinne. Trener: Vičević

U visokoj (18-5) pobjedi Cattara na Poljudu posebno je inspiriran bio Splićanin Teo Dogas strijelac šest golova gostiju i nerješiva enigma golmanu Veršiću i igračima trenera Skolnekovića.

MEDVEŠČAK - JADRAN CKB HN 6:12 (1:3, 0:5, 3:2, 2:2)

Zagreb
Bazen u Utrinama
Suci: Periš (Split), Rak (Dubrovnik)

MEDVEŠČAK: Selem, Burić 1, Kolar, Čule, Jakovac, Zeljak 1, Curiš, Milaković, Vegar, Geratović, Ćuk 1, Dragčević 3, Kavur, Blažević. Trener: Asić
JADRAN CKB HN: Kandić, Sekulić, Bebić 1, Elez 1, Vukčević 2, Radović 3, Fanfan, Sadić, Ivović 1, Zloković 3, Tešanović, Klikovac 1, Perčinić, Marković. Trener: Mustur

Osim Šibenika koji je na svom bazenu u Crnici pobijedio Mornar (10:6) drugo kolo je obilježila premoć gostiju: ni Medveščak se u Zagrebu protiv Jadrana iz Herceg Novog nije osladio bodovima (6:12).