Jug, Jadran, Mladost i Budva ne popuštaju uzde

Maja Giljanović • utorak, 20.10.2009.

Favoriti nisu gubili ni vrijeme ni energiju u trećem kolu Jadranske lige. Jug je upisao i treću pobjedu, a 3/3 imaju i Jadran iz Herceg Novog, Cattaro, Mladost i Budva.

MORNAR BS - PRIMORJE EB 11:12 (4:4, 3:3, 2:3, 2:2)

Split
Bazen u Poljudu
Suci: Adžić, Brguljan (oba Kotor)

MORNAR BS: Kačić, Burić, Kragić, Marinić 2, Čorušić, Kalebić 1, Oreb, Jerković 1, Vojković, Mataić 1, Čalić, Marelja, Kovačić 1, Ban 3, Bratić 2. Trener: Posinković
PRIMORJE EB: D. Car, Glavan 2, B. Car, Krapić, Sušanj, Franković 1, Tiškivski 2, Brala 1, Vrlić 1, Barać 3, Beltrame, Bukovac 1, Jurišić, Krizman 1. Trener: Roje

Ljepoticu trećeg kola u Splitu su odigrali Mornar i Primorje, a Riječanima se na bazenu u Poljudu vratilo što su ispustili na Kantridi u 2. kolu kad ih je Budva slomila (10:9) šest sekundi prije kraja utakmice. U utakmici punoj ritma i atraktivnih poteza ključnima se pokazala treća četvrtina koja je pripala gostima golom razlike (3:2) u konačnici dovoljnim za pobjedu 12:11 (kapetan Baračje postigao tri gola Primorja).

JUG CO - POŠK 12:3 (2:1, 5:2, 2:0, 3:0)

Dubrovnik
Bazen u Gružu
Suci: Avramović, Kontić (oba Kotor)

JUG CO: Nižić, Bautović, Benić, S. Sukno 4, Joković 1, Seman 1, Ivanković 1 (1), Bušlje, I. Sukno 3, Dobud, Drobac 1, Macan 1 (1), Bijač, Šutalo. Trener: Fatović
POŠK: Veršić, Prižmić, Barbarić, Lušić, Maras 1 , Scherbl, Rabadan 1, Ivanišević, Travnikar, Jelovina, Crnčević 1. Trener: Školneković

Jug je u Gružu razbio POŠK. Branitelj titule je nakon prvog poluvremena vodio 7:3, a siroti su se Splićani u druge dvije četvrtine proveli doslovce poput bosih po trnju, Nižiću nisu dali nijedan gol i ukupno su izgubili 3:12.

BUDVA M - JADRAN ST 11:7 (3:1, 2:2, 3:2, 3:2)

Budva
Bazen ŠRC 'Budva'
Suci: Štampalija, Goreta (oba Šibenik)

BUDVA M: Šefik, Petković, Čirić, Danilović, Ljubanović, Dončić, Pejaković 2, Pasković 5, Trbojević, Peković 1, Ivošević, M. Franičević 2, Lazović, Antonijević. Trener: Krivokapić
JADRAN ST: Petričević, A. Franičević, Vukić, Delaš, Bezić 1, Pleić, Popović, Vuleta, Kuzmanić 2, Perić 3, Banovac, Matutinović, Vlaić, Hutten 1. Trener: Matutinović

Splitski Jadran je pružio koliko objektivno može, dovoljno, međutim, tek za častan poraz (11:7) u Budvi protiv u prvom redu nezaustavljivog Paskovica koji je sam pet puta probušio mrežu iza Petričevića.

PRIMORAC - ŠIBENIK NCP 11:6 (2:1, 1:2, 5:1, 3:2)

Kotor
Bazen ŠRC 'Nikša Bućin'
Suci: Curić, Savinović (oba Dubrovnik)

PRIMORAC: Radić, Dr. Brguljan 1, Crepulja, Petrović 2, Trajković 1, Da. Brguljan 1, Kiss 2, Azevedo 1, Pavlović 1, Marković 1, Steinmetz, Šetka 1, Gopčević, Kralj. Trener: Perović
ŠIBENIK NCP: Kačić, Santini, J. Belamarić, Računica 1, Tyrell 1, Španja, Brkić 1, Sutić 1, Krnić, Vlahović, Samodol 1, Jukić, D. Belamarić 1. Trener: Tucak

Šibenik je u prvom poluvremenu gostovanja u Kotoru bio potpuno ravnopravan europskom prvaku, ali se treća četvrtina utakmice pokazala fatalnom. Šibenčani su je izgubili 5:1 - jedan im je gol ubacio i Tony Azevedo - ukupno je Primorac slavio 11:6.

JADRAN CKB HN - KOPER ROKAVA 12:5 ( 3:1, 4:1, 4:1, 1:2)

Herceg Novi
Bazen instituta dr. Simo Milošević
Suci: Milinović (Split), Abramović (Kotor)

JADRAN CKB HN: Šćepanović, Sekulić, Bebić 2, Elez 1, Vukčević 1, Radović 3, Fanfani, Sarić, Ivović 4, Zloković 2, Klikovac, Tešanovič, Kandić, Marković. Trener: Mustur
KOPER ROKAVA: Gržentić, Pavičić, Berce, B. Verač 1, Nosović 1, Puš, Galič 3, Merlak, Jakovčev, N. Černeka, Crnica, Basiaco, Smolnik. Trener: Cetin

"Fenjeraš" Koper je osvojio četvrtu četvrtinu (2:1), ali uzalud: prvu je izgubio 1:3, a drugu i četvrtu 1:4.

HAVK MLADOST - MEDVEŠČAK 13:8 (3:2, 5:2, 2:1, 3:3)

Zagreb
Bazen na Savi
Suci: Rebić (Split), D. Adžić (Kotor)

HAVK MLADOST: Brzica, Živković 1, Babić, Letica, Petković 3, Milaković 1, Zubčić 1, Martinić 2, Karač 1, Muslim 2, Hinić 2, Buljubašić, Pavić, Lončar. Trener: Nikolić
MEDVEŠČAK: Selem, Burić 1, Kolar 1, Čule, Jakovac, Zeljak 2, Curiš, Milaković, Vegar 2, Geratović, Ćuk 1, Dragčević 1, Kavur, Blažević. Trener: Asić

Petković (3), Martinić (2), Hinić (2) i Muslim (2) riješili su utakmicu protiv Medveščaka u prvom poluvremenu (8:4), u drugom su se, pak, opustili: treću su osvojili s tek golom prednosti, a četvrtu su gosti izvukli neriješenu. Svejedno su, međutim, upisali i treći poraz u tri utakmice.