CSKA se provukao kod debitanta

Borna Rupnik • srijeda, 21.10.2009.

Doprvaku Europe trebala je trica u posljednjem napadu da slomi čvrst otpor euroligaškog debitanta. CSKA je slavio kod Maroussija 66:65, a junak dana postao je Viktor Hrjapa, na asistenciju Zorana Planinića...

Moskovski CSKA ušao je u novu sezonu oslabljen odlascima trenera Messine i slovenskog reprezentativca Lorbeka, no i dalje slovi za jednog od favorita za naslov. Međutim, već je prvi susret pokazao se nitko neće prošetati Euroligom.

Maroussi je europske doprvake dočekao u OAKA Areni pred 2.000 ljudi i zaigrao bez puno respekta. Grci su vodili sve do osme minute, kada Rusi rade seriju 7:0 i završavaju prvu četvrtinu u plusu (18:12).

Domaćin se vratio odmah na početku druge dionice s dvije trice i potom držao egal sve do samog kraja. Obje su se momčadi smjenjivale u vodstvu, a u dresu Maroussija iskazao se i bivši Splićanin Jamon Lucas Gordon, koji je do kraja ubacio deset poena te imao po četiri skoka i asistencije.

U posljednju se minutu ušlo s minimalnom prednošću grčkog predstavnika (62:61). Tada prvi strijelac susreta, Trajan Langdon (ukupno 18 poena), pogađa za 63:62 za goste, no odmah uzvraća Billy Keys dalekometnim šutom za 65:63.

Jevgenij Pašutin zatim zove minutu odmora, a u zadnjoj akciji hrvatski reprezentativac Zoran Planinić dodaje Viktoru Hrjapi, a Rus je mirne ruke i pogađa pobjedonosnu tricu za konačnih 66:65.

U redovima Maroussija najefikasniji su bili Kaimakoglou (15 koševa), Keys (14) i Mavroeidis (13), a minutažu je dobio i prošlosezonski član Cibone, Jared Homan (pet koševa i tri skoka).

CSKA su osim Langdona predvodili Holden (16 pogodaka) i Šiškauskas (12). Zoran Planinić za 17 minuta ubacio je dva koša (šut 1/2 za dvicu, 0/1 za tricu), čemu je dodao dvije izgubljene i jednu osvojenu loptu te jednu, vrlo važnu asistenciju.