Brose s malom prednosti u Podgoricu

Branimir Korać • srijeda, 21.10.2009.

Brose Basket i podgorička Budućnost posljednji su igrali svoj prvi susret pretkola Eurokupa, a u dvoboju u Bambergu bolji su bili domaćini sa 64:61...

Glavnina prvih utakmica pretkola Eurokupa igrana je u utorak, a posljednji su svoju zadaću odradili košarkaši Brosea i Budućnosti. Brose je u Bambergu ugostio Podgoričane i pred više od šest tisuća posjetitelja upisao pobjedu 64:61, pobjedu koja mu ništa ne garantira.

Gosti iz Podgorice mogu biti zadovoljni rezultatom iako su propustili priliku napustiti Njemačku neporaženi. Odigrali su vrlo dobro prvo poluvrijeme nakon kojeg su i imali prednost, ali u nastavku se domaćin probudio i preuzeo vodstvo. Ipak tri minute prije kraja susreta Budućnost je ponovno stigla do prednosti i to 60:56 da bi do kraja susreta Roberts, Brown i Šuput vratili prednost na stranu Brosea koji slavi 64:61.

Kod Brosea najbolji su bili Elton Brown s 20 poena i šest skokova te Predrag Šuput s 12 poena i pet skokova. Kod gostiju Vladimir Dragičević ubacio je 23 poena uz osam skokova.