Slavlje Unicaje u Pioniru

Vedran Babić • četvrtak, 22.10.2009.

U dvjema utakmicama 1. kola skupine B Eurolige Unicaja je u Pioniru u posljednjoj četvrtini preokrenula rezultat u svoju korist protiv Partizana, dok je Lietuvos Rytas s lakoćom nadigrao Efes Pilsen...

U Vilniusu domaći Lietuvos Rytas je prilično lako porazio blago favoriziranu momčad Efes Pilsena 77:70. Lietuvos je dominirao od početka i poslije 20 minuta igre ostavio suparnike na svega 25 koševa. Litavci su s druge strane postigli 38, a potom i solidnom trećom četvrtinom održavali sigurnu prednost. Tek u posljednjoj dionici Efes je uspio smanjiti zaostatak, ali ne i dovesti pitanje pobjednika u dvojbu.

Najefikasniji u dresu Lietuvosa bili su Martynas Gecevičius s 21 košem (pet trica), Donatas Zavackas s 15 koševa i šest skokova te Aron Baynes s košem manje, ali jednakim brojem skokova. U sastavu Efesa trojica su igrača postigla dvoznamenkasti broj koševa. To su Preston Shumpert (12), Igor Rakočević (11) i Charles Smith (10). Naš Mario Kasun u utakmici je sudjelovao 19 minuta i za to vrijeme ubacio devet koševa (4/5 za dva), uhvatio pet skokova i napravio dvije blokade.

U drugoj utakmici večeri Unicaja je nadoknadila minus od osam koševa u posljednjoj četvrtini i trijumfirala u Pioniru kod Partizana rezultatom 72:64. Domaćini su nešto manje od sedam minuta prije kraja vodili 59:51, ali su gosti serijom 21:5 preokrenuli utakmicu i na kraju slavili sa solidnom razlikom.

Najbolji u redovima momčadi iz Malage bili su Joel Freeland s 19 koševa, od čega 15 u nastavku, te Giorgos Printezis sa 16 koševa, dok je Partizan predvodio najnoviji igrač Amerikanac Lester McCaleeb s 15 poena, ali i pet izgubljenih lopti.

Za momčad Duška Vujoševića, koja se prošle godine čak borila i za Final Four Eurolige, start nove sezone je sve samo ne bajan. Nakon što su u prijelaznom roku izgubili podosta bitnih igrača, vidno je kako je nestala i određena kvaliteta. Shodno tome, ambicije beogradskog kluba ove godine bi mogle biti nešto manje nego inače...