Caja Laboral pala u pet minuta

Borna Rupnik • četvrtak, 22.10.2009.

Posljednji susret prvog kola skupine C Eurolige odigrali su u Rimu Lottomatica i Caja Laboral, a pobjednik je odlučen u trećoj četvrtini u kojoj je domaćin stvorio nedostižnu prednost...

Prvo euroligaško kolo u skupini C rastegnulo se na tjedan dana, a zaključeno je utakmicom rimske Lottomatice i Caje Laboral, bivše Tau Ceramice. Maccabi je svladao Olimpiju, CSKA na jedvite jade Maroussi, a pobjednicima su se priključili - Talijani.

Susret je bio neizvjestan prvih 25 minuta. Lottomatica je uglavnom držala prednost od nekoliko koševa, no nije se uspijevala odvojiti. Međutim, tada kreće nezaustavljiva serija domaćeg sastava (21:3) koja je riješila sve dileme.

Na krilima čvrste obrane te Winstona, Jaabera i Hutsona Lottomatica je probila razliku od 20 koševa (64:43). Gosti iz Španjolske smogli su snage ublažiti poraz u posljednjoj četvrtini, no slaba će im to biti utjeha.

U konačnih 77:65 najviše su ugradili Jaaber i Winston (18 koševa), a Hutson je dodao 14. Zanimljivo je da je Lottomatica na cijeloj utakmici izvela samo sedam slobodnih bacanja i pogodila tek četiri - sva četiri ubacio je Crosariol.

Caju Laboral sa 17 su poena predvodili Teletović i Splitter, a nitko drugi nije postigao dvoznamenkast broj koševa. Naš Stanko Barać na parketu je proveo 11 minuta, ostvario šest skokova, jednu asistenciju i jednu blokadu te promašio jedan šut za tricu.