CSKA se mučio u Krasnojarsku

Branimir Korać • subota, 24.10.2009.

Da CSKA neće biti tako nedodirljiv ove sezone, pokazuju prva dva kola ruskog prvenstva. U drugom kolu u Krasnojarsku su uz dosta muke stigli do pobjede protiv Eniseya...

Moskovski CSKA puno teže od očekivanja stigao je do pobjede na gostovanju u Krasnojarsku kod Eniseya. Dobro je domaćin igrao, imao je na pet minuta do kraja i pet poena prednosti, ali nije to zadržao. Dvije trice Šiškauskasa okrenule su tijek utakmice i Moskovljani su otišli do pobjede.

Kod CSKA najbolji su bili Šiškauskas s 20 poena i šest skokova te J.R. Holden sa 17 poena. Zoran Planinić igrao je 21 minutu i ubacio je sedam poena (0/1 za dva, 1/2 za tri, 4/4 slobodna) uz dva skoka. Kod Eniseya Lionel Chalmers ubacio je 28 poena uz pet skokova, a Aleksej Savkov 15 poena.

Uniks je odigrao odličnu utakmicu na gostovanju kod moskovskog Dinama i slavio 78:70. Dinamo je pao u posljednjih pet minuta kada je Uniks složio seriju 11:0 zahvaljujući Lydayu i Popoviću te otišao do pobjede 78:70.

Terrell Lyday ubacio je 26 poena uz sedam skokova, a Marko Popović za 30 minuta dodao je 11 poena (3/4 za dva, 1/7 za tri, 2/2 slobodna) uz sedam asistencija i tri skoka. Krešimir Lončar igrao je 12 minuta i ostao bez poena (0/2 za dva) uhvativši skok. Kod Dinama Sergej Bikov ubacio je 25 poena, a Sergej Monja dodao je 14 poena i deset skokova.