HSV srušio i Flensburg

Matej Milanović • nedjelja, 25.10.2009.

Subota je donijela čak šest utakmica rukometne Bundeslige. Najvažniji susret odigran je u Hamburgu i domaćini su s 37:31 nadigrali Flensburga...

HSV je dobro krenuo od početka i nakon što su već na samom početku došli do tri pogotka prednosti, u 12. minuti poveli su i 8:3. Do poluvremena je Flensburg dvaput došao na dva gola minusa, ali su ipak na odmor otišli sa -4, 19:15.

U nastavku, u 41. minuti, je Marcin Lijewski dovršio seriju od 7:2 Hamburga za najveće vodstvo na susretu, 28:19. Do kraja utakmice Flensburg nije uspio ozbiljnije zabrinuti Hamburga koji još uvijek ima stopostotan učinak.

Čak trojica igrači istakli su se kod HSV-a. Hans Lindberg zabio je osam pogodaka sa sedam metara i jednog iz igre, dok su Torsten Jansen i Marcin Lijewski zabili po osam svaki. Igor Vori postigao je tri pogotka, a Domagoj Duvnjak dva. Kod Flensburga osam golova postigao je Oscar Carlen, a sedam Lars Christiansen, od čega četiri sedmerca.

Magdeburg je u gostima kod Lübbeckea slavio tijesno, 30:29. U prvom djelu je Magdeburg imao i šest razlike, 15:9, no u zadnjoj četvrtini utakmice Lübbecke se vratio i čak i poveo u 50. minuti sa 23:22. Ipak, to je bio zadnji put da se domaća momčad našla u vodstvu.

Magdeburg je u 59. minuti otišao na 30:28 i to se pokazalo dovoljnim za pobjedu i nova dva boda za momčad koja se napokon približava gornjoj polovici tabele. Arne Niemeyer postigao je sedam pogodaka za domaće, dok je kod pobjednika Fabian Van Olphen ubacio osam.

Minden je u gostima kod Grosswallstadta propustio priliku doći do punog plijena. Gosti su u prvom poluvremenu vodili 15:8, a u drugom 21:16, svega petnaestak minuta prije kraja. Ipak, domaći koji su cijelo vrijeme stizali rezultat u tome su uspjeli u samoj završnici i sa 25:25 izvukli vrijedan bod.

Gummersbach je lagano porazio Melsungena u gostima sa 32:23. Odličan je u pobjedi bio Vedran Zrnić sa sedam golova, od čega četiri sedmerca. Drago Vuković je pak dodao četiri pogotka. U preostale dvije utakmice Lemgo je uz odličnih deset golova Holgera Glandorfa porazio Balingen Weilstettena sa 26:20, a Rhein Neckar Löwen je s deset razlike pomeo Dormagena uz osam golova Bjartea Myrhola i Gudjona Valura Sigurdssona.

U nedjelju će se odigrati još dvije utakmice osmog kola. U derbiju donjeg djela tabele Düsseldorf Nikole Kedže kojeg trenira Goran Suton tražit će prvu pobjedu protiv Hannover Burgdorfa, dok će Kiel igrati protiv Göppingena koji ima samo bod zaostatka za Zebrama, iako je za očekivati da će aktualni prvaci Njemačke imati relativno lagani posao.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710