Mladost bodom potvrdila Euroligu

Matej Milanović • nedjelja, 25.10.2009.

Mladost i Budva su već prije posljednjeg kola osigurali nastup u vaterpolskoj Euroligi. U toj zadnjoj, međusobnoj, utakmici Žapci su igrali 9:9, iako su u konačnici osigurali prvo mjesto zbog bolje gol razlike...

Mladost je povela 4:3 nakon osam minuta, no do poluvremena su domaćini turnira, igrači Budve, izjednačili na 5:5. Na zadnji odmor su Zagrepčani otišli s jednim golom minusa, ali su ipak uspjeli boljom četvrtom dionicom izvući konačnih 9:9. Kod Budve su četvorica igrača realizirala po dva gola, dok je Mladost predvodio Antonio Petković sa tri, a samo je još David Babić zabio više od jednog gola, točnije dva.

Tim bodom je Mladost osigurala prvo mjesto u skupini, iako su već obje momčadi imale osiguran nastup u ovogodišnjoj Euroligi. Revijalnu utakmicu u toj skupini F odigrali su Spandau i Košice. Nijemci su slavili sa 8:6 i izbjegli posljednje mjesto.

U skupini G kvalifikacija, Sintez iz Kazana je porazio francuskog Marseillea sa 9:4 i došao sasvim blizu plasmanu u najelitnije europsko natjecanje. Ipak, za službenu potvrdu morat će čekati ishod druge utakmice u grupi, između domaćeg Posillipa i Primorca iz Kotora. Talijanima treba visoka pobjeda, koja bi obzirom na jačine sastava, bila poprilično čudo.