Sutonov Düsseldorf napokon pobijedio

Matej Milanović • nedjelja, 25.10.2009.

Odigrane su još dvije utakmice osmog kola rukometnog prvenstva Njemačke. Kiel je na svom terenu pomeo Göppingena, a Düsseldorf u kojem igra Nikola Kedžo i čiji je trener Goran Suton napokon je ostvario prvu pobjedu u ovoj sezoni. U domaćoj su dvorani nadigrali Hannover Burgdorf sa 29:25...

Düsseldorf je u utakmicu krenuo jako dobro. Poveli su 3:0 u šestoj minuti, a samo tri minute kasnije imali su i četiri gola prednosti. Hannover Burgdorf se polako počeo vraćati u utakmicu, ali taman kada su došli na gol zaostatka uslijedila je domaća serija koja je definitivno usmjerila utakmicu na njihovu stranu.

Naime u zadnjih šest minuta prvog dijela Düsseldorf je napravio seriju 6:1, koju su povećali samim početkom nastavka još jednim golom za 17:10. U 35. minuti domaći su došli i do najveće prednosti na utakmici, 19:11. Nakon toga pao je nivo igre Düsseldorfa i Hannover Burgdorf je čak smanjio na samo dva gola zaostatka u 54. minuti, 23:21.

No, kao što često biva kada se nadoknađuju tako velike razlike, ponestalo je i malo snage gostima što je bilo sasvim dovoljno Düsseldorfu da se vrati na mirnih +5 i do kraja bez većih problema potvrdi prvu pobjedu u sezoni. Najbolji u redovima domaćih bio je Marcel Wernicke sa sedam golova, dok je Nikola Kedžo dodao dva. Kod gostiju se pak sa osam istaknuo Lars Lehnhoff, od čega je tri postigao sa sedam metara.

U drugoj utakmici dana igrali su Kiel i Göppingen. Gledajući isključivo ljestvicu to je trebao biti zanimljiv susret, budući da ih je dijelio samo jedan bod. Ipak, bilo je jasno i prije utakmice da su šanse gostiju i sa teoretske strane nikakve. Kielu čak nije ni trebalo dugo da se odlijepe. Već u 12. minuti vodili su četiri razlike, 8:4. Göppingen se pet minuta kasnije približio na -2, ali su do poluvremena pali i na osam golova minusa i na odmor otišli sa ogromnim zaostatkom od 20:12.

U nastavku se priča nije promijenila, već se i pogoršala za goste. Naime, od rezultata 28:18 u 43. minuti Zebre su serijom od 8:1 otišle na 37:19 u pet minuta prije kraja. Pred sam kraj su dvaput dostigli i najveću prednost na utakmici, +19. Momir Ilić je odigrao odličnu utakmicu za domaće sa pet golova iz sedmeraca i još osam iz igre, dok je Filip Jicha jednom sedmercu dodao sedam golova iz igre. Kod gostiju je Dragos Nicolae Oprea postigao šest golova, a Kristijan Ljubanović se nije upisao u strijelce.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710