Vujčić bez prave podrške

Branimir Korać • četvrtak, 29.10.2009.

U prvom susretu drugog kola skupine B Eurolige Olympiacos je u Malagi upisao visok poraz od Unicaje. Domaćin je posve nadigrao Grke kod kojih je prvo ime bio naš reprezentativac Nikola Vujčić...

Košarkaši Olympiacosa u Malagu su otputovali isključivo po pobjedu uopće ne razmišljajući o porazu. Znalo se kako ih očekuje paklena atmosfera i težak protivnik, ali bili su optimisti. Na kraju su doživjeli rezultatsku katastrofu i visok poraz 86:68 kojem se malo tko nadao.

Domaćin je vrlo loše ušao u španjolsko prvenstvo, iz četiri susreta ima isto toliko poraza, no u Euroligi je to posve drugačija momčad. Pobijedili su u gostima Partizan, a sada su na svom parketu očitali lekciju i Olympiacosu i to će im sigurno puno značiti u nastavku sezone.

Od samog početka susreta nije dobro krenulo po goste. Već nakon deset minuta imali su domaćini visokih 30:18, no ipak se u drugoj četvrtini pojavila nada za Olympiacos kada je Nikola Vujčić simultankom približio goste na 36:32. Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom momčadi iz Malage 48:38.

Očekivalo se kako će Olympiacos ući čvršće u drugo poluvrijeme i pokušati se približiti i napraviti preokret, ali onda je uslijedio šok za goste. Unicaja je furiozno otvorila drugo poluvrijeme, napravila brzo 11:2 i pobjegla na 59:40 i nade u povratak Olympiacosa su nestale. Svi pokušaji čudesnog povratka bili su neuspješni i Unicaja je na kraju slavila 86:68.

U pobjedničkom sastavu Taquan Dean bio je najefikasniji s 19 poena , Pooh Jeter je dodao 11, a Joel Freeland ubacio je deset poena uz 11 skokova. Kod Olympiacosa prvo ime bio je Nikola Vujčić koji je za 25 minuta ubacio 17 poena (8/10 za dva, 1/2 slobodna) uz četiri skoka i tri asistencije dok ga je jedini pratio Miloš Teodosić s 15 poena.