PAO deklasirao Himki

Vedran Babić • četvrtak, 29.10.2009.

Košarkaši Panathinaikosa ostvarili su i drugu pobjedu u Euroligi. U posljednjem dvoboju skupine D Atenjani su se poigrali s ruskim Himkijem, zamrznuvši ga na minus 35...

Premda su u prvom kolu iznenadili madridski Real, košarkaši Himkija vrlo brzo su spušteni na zemlju. Na gostovanju u Ateni nisu se dobro proveli - konačnih 101:66 u korist Panathinaikosa zorno ukazuje na očiglednu razliku u kvaliteti. Uz raspoloženi dvojac Diamantidis - Peković, Grci su s lakoćom doplovili do druge pobjede u skupini, koja je praktički do poluvremena već bila osigurana.

Jedina vodstva koja su gosti imali bila su 3:0 i 5:3, da bi nakon toga uslijedila uraganska košarka grčkog prvaka, koji je serijom 19:4 već u osmoj minuti poveo 22:9. Prva četvrtina je završena rezultatom 28:14, a u narednih deset minuta gosti su postigli samo 11 koševa naspram 23 Panathinaikosa i na poluvremenu je na semaforu svijetlilo 51:25, što je u to vrijeme bila najveća razlika.

Tu je utakmica izgubila na bilo kakvoj neizvjesnosti i samo je bilo pitanje kolika će biti završna razlika. U konačnici, najveća prednost Panathinaikosa bila je upravo ona sa zvukom sirene - plus 35.

Kao što smo spomenuli, najefikasniji u redovima pobjednika bili su Diamantidis s 22 koša, pet skokova i četiri asistencije te Peković s 20 koševa, a dobru partiju pružio je i Spanoulis s 12 poena, šest asistencija i tri skoka.

U gostujućem sastavu najbolji dojam ostavili su Keith Langford s 14 koševa te Timofej Mozgov s devet koševa i šest skokova.

Podsjetimo kako su u ovoj skupini u srijedu odigrane dvije utakmice. Armani Jeans je u slavio u gostima kod Oldenburga, dok je Real kod kuće porazio poljski Prokom.