Trijumf Rimljana u Grčkoj

Borna Rupnik • srijeda, 04.11.2009.

U prvoj utakmici trećeg kola euroligaške skupine C Lottomatica je u Grčkoj svladala domaći Maroussi i tako očuvala svoj besprijekoran učinak na vrhu poretka...

Rimski su košarkaši u Grčku doputovali kao vodeća momčad skupine, s dvije pobjede na kontu, dok se domaćin nakon uzbudljive i neizvjesne premijere na svom parketu (poraz od moskovskog CSKA u zadnjoj sekundi) osladio pobjedom i Ljubljani te istrčao na teren pun optimizma.

Međutim, Talijani su nakon boljeg Maroussijevog otvaranja preuzeli kontrolu igre i u samo nekoliko minuta pobjegli na čak deset koševa viška, ponajviše zahvaljujući preciznom Ibrahimu Jaaberu u posljednja dva napada prve dionice.

Stečeno je vodstvo Lottomatica čuvala tijekom cijelog susreta, iako je Maroussi u nekoliko navrata uspio zaprijetiti. Bivši Splićanin Jamon Lucas Gordon pogodio je u 23. minuti za samo tri koša zaostatka (51:54), a trica Kostasa Kaimakogloua pet minuta prije kraja ispisala je na semaforu dostižnih 65:68.

No, Grci više od toga nisu mogli i rimski je sastav u miru priveo utakmicu kraju, pogađajući slobodna bacanja u samoj završnici za konačnih 83:71. Lottomaticu su predvodili Winston Kennedy sa 16 koševa te Ibrahim Jaaber s 14 koševa i sedam skokova.

Kod Maroussija najprecizniji je bio spomenuti Gordon (15 pogodaka), Kaimakoglou je dodao 13, a dobar je bio i bivši igrač Cibone, Amerikanac Jared Homan, s 11 koševa.

U četvrtak se sastaju Maccabi i CSKA te Olimpija i Caja Laboral.