Olympiacos "izrešetao" Rytas

Bernard Jurišić • srijeda, 04.11.2009.

Olympiacos je lako izašao na kraj s Lietuvos Rytasom u 3. kolu skupine B Eurolige. Već na poluvrijeme "crveni" su odnijeli 21 poen prednosti i do kraja utakmice razigravali jedan drugoga...

Uvjerljiv prošlotjedni poraz u Malagi motivirao je košarkaše Olympiacosa da se što uvjerljivije "iskale" na Lietuvos Rytasu. "Crvenima" se vratio Schortsanidis, koji je prebolio svinjsku gripu, a na klupu se preselio Bourousis koji je baš u Malagi zaradio ozljedu gležnja.

Utakmica između grčke i litavske momčadi bila je ravnopravna tek nekoliko minuta, dok igrači Olympiacosa nisu "podmazali motore" i do poluvremena otišli na prednost od 52:31.

U drugom poluvremenu utakmica je bila jednako jednosmjerna, a šest minuta prije kraja domaćini su došli do +30 (86:56). Rytas je uspio smanjiti poraz na -24 (97:73), ali "crveni" su svejedno ubilježili uvjerljivu pobjedu.

Olympiacos je "rešetao" iz svih oružja, najefikasniji je bio Linas Kleiza s 21 poenom i 6 skokova. Childress je dodao 19, a naš Nikola Vujčić je za 20 minuta ubacio 6 poena, uz 5 skokova, dvije asistencije i jednu blokadu. Kod Litavaca Jomantas je ubacio 17.