Popović odveo Uniks do pobjede

Branimir Korać • četvrtak, 05.11.2009.

Marko Popović nastavio je sa sjajnim igrama u dresu Uniksa. Nakon što je prošli tjedan ubacio 30 poena u VTB ligi, u ruskom prvenstvu odnio je najveće zasluge za pobjedu protiv Spartaka u Kazanu 80:78...

Uz puno veće probleme nego što se očekivalo, Uniks je stigao do pobjede u susretu ruskog prvenstva protiv Spartaka iz Sankt Peterburga 80:78. Očekivalo se kako će momčad Valdemara Homičusa lako slaviti, ali gosti su pružili snažan otpor.

A da je Uniks mogao lakše slaviti - mogao je. Imali su u posljednjoj četvrtini konstantno vodstvo od pet do osam poena prednosti, međutim u samoj završnici su pali i spašavali su se s linije slobodnih bacanja. Pet sekundi prije kraja gosti su došli na poen zaostatka, a onda Zozulin radi nesportsku osobnu nad Markom Popovićem, a naš reprezentativac ubacuje tri od četiri bacanja za kraj priče.

Popović ne samo da je bio miran u završnici, već je odigrao cijelu utakmicu na visokoj razini. Igrao je 34 minute i ubacio 25 poena uz tri asistencije. Odmah uz bok mu je bio drugi naš reprezentativac Krešimir Lončar koji je za 31 minutu ubacio 16 poena uz sedam skokova. Kod gostiju u sastavu nije bilo Gorana Sutona, a istaknuli su se Zahar Pašutin s 21 poenom i sedam skokova te Amerikanac Fields sa 17 poena i pet asistencija.