Planinić i društvo nemoćni u Tel Avivu

Branimir Korać • četvrtak, 05.11.2009.

Treće kolo skupine C Eurolige donijelo je dva na papiru vrlo zanimljiva dvoboja. U prvom su se sastali Maccabi i CSKA, tu je neizvjesnost na kraju izostala, dok je u drugom susretu Caja opravdala status favorita u Ljubljani...

Probleme moskovskog CSKA razgolitio je i Maccabi. Moskovljani nisu ove sezone jaki kao što su to bili prošle, a u početnom stadiju sezone očito je kako imaju problema s igrom. Novi poraz stigao je u Tel Avivu gdje je Maccabi slavio pomalo rutinski 71:54.

Momčad Pinija Gershona jako dobro je otvorila utakmicu i vrlo brzo stekla visoku prednost. Nakon prve četvrtine vodili su s 19:7 da bi u drugoj dionici prednost odlazila i do 20 poena razlike. U drugom poluvremenu gosti se nisu uspjeli vratiti, nisu uspjeli čak niti ozbiljnije zaprijetiti i morali su se pomiriti i s drugim ovosezonskim porazom u Euroligi.

Chuck Eidson sa 16 poena i Maciej Lampe s 15 poena i pet skokova vukli su Maccabi. Moskovljani su šutirali za tricu loših 3/21 i izgubili čak 24 lopte, sve je to bilo previše za snažniji otpor dobrom Maccabiju, a po učinku CSKA je predvodio Ramunas Šiškauskas s 12 poena. Zoran Planinić za 14 minuta ubacio je šest poena (1/1 za dva, 4/5 slobodna).

Dobru utakmicu odigrali su u Ljubljani Union Olimpija i Caja Laboral. Olimpija je pružila jak otpor Španjolcima, no to nije bilo dovoljno za pobjedu te su gosti na kraju bili bolji s 82:76.

Nakon prvog poluvremena činilo se kako će Caja s lakoćom slaviti. Španjolci su lako stvorili visoku prednost i na odmor odnijeli vodstvo 43:32, ali Olimpija se u trećoj četvrtini počela vraćati i na četiri minute do kraja susreta posve se vratila u igru. Serijom Slokara i Walsha preuzeli su vodstvo i poveli 67:65, ali u završnici gosti tricom Englisha i s četiri poena u nizu Marcelinha rade preokret i odlaze na 77:72. Kada je Marcelinho ubacio još dva slobodna bacanja kod 78:76, postalo je jasno kako će bodovi u Španjolsku.

Caju su predvodili Marcelinho Huertas s 21 poenom i Brad Oleson s 12 poena. Stanko Barać igrao je 18 minuta i ubacio osam poena (3/3 za dva, 2/2 slobodna) uz dva skoka i dvije asistencije. Kod Olimpije Matt Walsh ubacio je 27 poena uz šest skokova, a Vladimir Golubović dodao je deset poena.