Unicaja nakon produžetka, prva pobjeda Partizana

Bernard Jurišić • četvrtak, 05.11.2009.

Košarkaši Unicaje ostvarili su i treću pobjedu u skupini B Eurolige, ali za produženje niza neporaženosti trebao im je produžetak protiv čvrstog Efes Pilsena. Partizan je ostvario prvu pobjedu protiv francuskog Entente Orleanaisea...

Unicaja je ubilježila i treću pobjedu u trećem kolu i tako zadržala vodstvo u skupini B Eurolige. Španjolskom predstavniku bio je potreban produžetak protiv turskog Efes Pilsena, nakon što je 40 minuta okončano rezultatom 73:73.

Domaćinima je pripalo prvo poluvrijeme u kojemu su čuvali prednost, a na odmor su odnijeli sedam poena viška (43:36). No, u drugom dijelu turski se predstavnik vratio u egal, pa su Španjolci tek s 20:15 u efikasnom produžetku došli do trijumfa 93:88.

Za pobjedu su najviše "povukli" Joel Freeland s 15 poena i 9 skokova, a Omar Cook je uz 13 ubačaja imao i 10 asistencija. Efes je držala trojka Thornton (19 poena, 6 skokova), Peker i Nachbar (po 17 ubačaja), a naš Mario Kasun za šest minuta skupio je dva skoka, ali i tri izgubljene lopte.

Beogradski Partizan tek je u devetom pokušaju donio prvu pobjedu jednoj od momčadi koje nastupaju u regionalnoj NLB ligi. Srbijanski se predstavnik dugo mučio s francuskim Entente Orleanaiseom, koje su definitivno slomili u samoj završnici susreta za pobjedu 78:71.

Kod Beograđana je odličan bio centar Aleksandar Marić (18 poena i 9 skokova), Amerikanac McCalebb dodao je 15 ubačaja. Kod francuskog predstavnika prvo je ime bio Justin Doellman sa 16 poena i 8 skokova.