Real Madrid poslao poruku

Goran Markuš • petak, 06.11.2009.

Nakon teškog starta Madriđani su ispred 12,5 tisuća obožavatelja uspjeli zaustaviti te pobijediti aktualnog europskog prvaka, Panathinaikos i tako se uz današnjeg poraženog i Himki izjednačiti na samom vrhu skupine D...

Trener Panathinaikosa, Željko Obradović očito se odlično spremio za utakmicu jer upravo je na samom početku njegova taktika savršeno funkcionirala. Naime, gotovo sve lopte spuštale su se nisko ispod koša do Nikole Pekovića (22 poena, 7 skokova) koji je ili mirno završavao akciju ili vraćao loptu slobodnim igračima poput Antonisa Fotsisa (8 poena, 5 skokova) ili pak izuzetno raspoloženom Drewa Nicholasa (16 poena).

Međutim, ako kažemo da je Obradović spremnije započeo susret svakako moramo napomenuti i kako se trener Real Madrida, Ettore Messina puno bolje snašao u novonastaloj situaciji. Naime, nakon što su gosti pobjegli na + 11 na samom početku druge četvrtine Messina je pronašao lijek za protivnički napad, a kad je on zaustavljen sve je bilo lakše.

Vezane vijesti

Punih osam minuta tijekom druge četvrtine domaćini su tako uspjeli držati protivnike daleko od svog koša što je dvojac Sergio Llull (12 poena, 4 skoka, 4 asistencije) - Darjuš Lavrinovič (15 poena, 5 skokova) znao naplatiti i 20:0 serijom Real Madrid do poluvremena preuzima vodstvo.

U trećoj četvrtini pridružuje se i Rimantas Kaukenas (17 poena) što je domaćinima omogućilo prilično lako održavanje sasvim solidnih + 6 do završnih deset minuta koje Madriđani na leđima sjajnog Llulla i Pabla Prigionija (11 poena, 4 skoka) također sjajno otvaraju da bi si sa dvije brze trice omogućili mirnu završnicu susreta.

Nakon tri odigrana kola sa po dvije pobjede i jednim porazom u skupini D prvo mjesto dijele čak tri momčadi - Panathinaikos, Real Madrid i Himki.