Melsungen bježi iz opasne zone

Matej Milanović • subota, 07.11.2009.

Odigrane su još tri utakmice devetog kola rukometne Bundeslige. Pobjede su upisali Flensburg i Berlin te u najzanimljivijem susretu dana Melsungen protiv Mindena.

Melsungen i Minden su u donjoj polovici ljestvice njemačkog prvenstva te je njihov međusobni okršaj bio dobra prilika da se malo odlijepe od opasne zone. Melsungen je u 11. minuti prvi put poveo dva razlike, 5:3, no nisu uspjeli prelomiti utakmicu. U 24. minuti s dva razlike su poveli gosti, 11:9, a na poluvrijeme su otišli sa minimalnih 13:12.

U nastavku utakmice Melsungen je odmah uhvatio priključak i serijom od tri pogotka u 49. minuti došao do 22:19. Minden je odmah smanjio na jedan gol minusa, ali nisu uspjeli izjednačiti i to se pokazalo ključnim, budući da su se domaći vratili na tri pogotka prednosti. U posljednjih minutu i 15 sekundi Melsungen je ušao sa 28:25. Gosti su u svega tridesetak sekundi došli do 28:27, ali na kraju ne i do boda.

Kod domaćih je najbolji bio Nenad Vučković sa deset golova od čega četiri sa sedam metara. Kod gostiju se najviše istaknuo Aljoscha Schmidt sa osam pogodaka, od čega četiri sa sedam metara.

Flensburg je na svom terenu lagano pobijedio Balingen Weilstettena. Gosti su držali priključak sve do isteka 15. minute i rezultata 7:7. Nakon toga je uslijedila serija od pet golova domaćih kojom je usmjeren ostatak utakmice. Do poluvremena je razlika narasla na 18:11, a Flensburg je u nekoliko navrata došao i na +10.

Tek je završno opuštanje domaćih dalo šansu Balingen Weilstettenu da ublaži poraz. Kod domaćih su po sedam golova postigli Anders Eggert koji je realizirao četiri sedmerca i Thomas Mogensen. Kod gostiju je isto toliko golova zabio Mare Hojc koji je ubacio dva sedmerca.

Posljednju utakmicu dana odigrali su Lübbecke i Füchse Berlin. Gosti su serijom od četiri gola došli do 10:6 u 15. minuti i više nisu ispuštali prednost. Na poluvrijeme se otišlo sa 18:12, a u par navrata su vodili i sa deset golova prednosti. Kod domaćih je Heidmar Felixsson zabio sedam golova, dok se kod Lisica istaknuo Konrad Wilczysnki sa osam golova od čega pola iz sedmeraca, a iz igre je najbolji bio Torsten Laen sa šest pogodaka.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710