Cuenca i Arrate sretno do pobjede

Željko Kubatka • nedjelja, 08.11.2009.

S zadnje tri utakmice kompletirano je deveto kolo Asobal lige u kojem je Ciudad Real pobjedom protiv Aragona ostao jedina neporažena ekipa...

Druga najtrofejnija ekipa španjolskog prvenstva, katalonski Granollersi, sretno su osvojili bod, postigavši zadnja tri gola na utakmici protiv Naturhouse La Rioje. Vrlo neobična utakmica u kojoj su obje ekipe imale nekoliko crnih rupa u kojima su dopuštali protivniku postizanje uzastopnih golova. Šest minuta do kraja gosti su vodili 23:20, Granollersi postižu tri gola bez primljenog i susret završava podjelom bodova 23:23.

S jugu Španjolske Arrate nosi dva boda, sretno osvojena na gostovanju u Antequeri. Gosti su uspjeli sve riješiti u zadnjih deset minuta utakmice, prvo su dostigli i prestigli vodstvo domaćih, minutu prije kraja Antequera i izjednačava, a sa sučevim zviždukom za kraj utakmice pivot Iker Serrano zabija gol i donosi i drugi bod Arrateu. Dva mađarska igrača kod Arratea, István Rédei i Szabolcs Törö, su postigla po devet golova, a slovenski golman Blaž Vončina je imao je 14 obrana.

I Cuenca je sretno pobijedila golom Diega Péreza tri sekunde prije isteka 60. minute. Mučili su se domaći rukometaši tijekom cijele utakmice u dostizanju vodstva gostujuće Torrevieje. Cuenca uspijeva dostići prednost gostiju tek pet minuta do kraja, a zadnjim golom i sretno osvaja bodove s kojim se popela za jedno mjesto i sada je sedma. Vladimir Božić je imao osam obrana, a najbolji strijelac je bio pivot David Mendoza sa šest golova.

Madridski Alcobendas je ugostio zadnju ekipu na tablici i u zadnjem dijelu utakmice uspio slomiti njihov otpor i osvojiti velika dva boda. Lijevi bek Miloš Pešić i japanski rukometaš Daisuke Miyazaki najviše su doprinijeli pobjedi domaćina sa devet i sedam postignutih golova.