Lončar u velikoj formi

Branimir Korać • nedjelja, 08.11.2009.

Tri susreta ruskog prvenstva igrana su ovog vikenda, a favoriti su upisali pobjede. CSKA je u derbiju svladao Triumf, Himki je slavio kod Dinama, a Uniks u Samari uz odličnu igru Krešimira Lončara...

Prošlu sezonu dvoboj moskovskog Dinama i Himkija bio bi veliki derbi, međutim Dinamo je značajno slabiji ušao u novu sezonu i Himki je s pravom očekivao pobjedu. Na kraju je slavio prilično mirno 83:71 zahvaljujući odličnom otvaranju drugog poluvremena kada su pobjegli u dvije minute na plus osam, a do kraja četvrtine i na plus 14. Predvodili su ih Robertas Javtokas sa 16 poena i deset skokova te Keith Langford i Vitalij Fridzon s po 12 poena. Kod Dinama Sergej Bikov ubacio je 22 poena, a Sergej Monja 21.

Jako dobro ove sezone igra Uniks iz Kazana, a novu pobjedu ostvarili su kod Krasnjije Krilja slavivši 75:57. Odlično su gosti otvorili utakmicu, prvu dionicu dobili su 21:8, domaćin se vratio do završnih deset minuta, ali onda je ponovno proradio napad Uniksa koji stvara visoku razliku i odnosi pobjedu. Krešimir Lončar potvrdio je odličnu formu i u ovom susretu, igrao je 28 minuta i ubacio 16 poena (6/10) te uhvatio šest skokova. 16 poena i šest skokova dodao je i Terrell Lyday, a Marko Popović za 29 minuta ubacio je devet poena (2/9). Kod domaćina Luis Flores ubacio je 15 poena uz pet skokova, a Ernest Bremer dodao je 11 poena.

Derbi kola igran je u Moskvi gdje je CSKA ugostio Triumf. Iako konačnih 67:62 govori o teškoj pobjedi CSKA, nije bilo tako. CSKA je u posljednjoj četvrtini posve kontrolirao rezultat i tek u zadnje dvije minute gosti su se približili, ali Holden i Planinić nisu dopustili iznenađenje i sačuvali su vodstvo svoje momčadi. Holden je bio prvo ime susreta s 19 poena, a kod CSKA uz njega se po broju poena izdvojio Trajan Langdon koji je ubacio deset unatoč loših 2/10 iz igre. Planinić je igrao 22 minute i ubacio šest poena (1/5). Kod gostiju Brion Rush ubacio je 18 poena, a Konstantin Nesterov 12 poena uz 11 skokova.