Mladost svladala Cattaro

Matej Milanović • srijeda, 11.11.2009.

U šestom kolu Jadranske lige u vaterpolu zagrebačka Mladost pobijedila je na gostovanju u Kotoru protiv Cattara sa visokih 12:8. Žapci tako ostaju bez izgubljenog boda u natjecanju, a Cattaru je to već treći poraz...

CATTARO - MLADOST 8:12 (2:0, 2:2, 1:6, 3:4)

Jadranska liga, 6. kolo, Kotor, bazen ŠRC Nikša Bućin

Cattaro: Pjetlović (11 obrana), Nastran, Vukčević, Tomašević, Bjelobrković, Smodlaka 1, Varga 2, Đogaš 2, Lobov, Žanetić 2, Kunac, Filipović 1, Jelić, Restović Trener: Vičević

Mladost: Pavić (11 obrana), Brzica, Živković 1, Babić, Letica 1, Petković 1, Milaković 1, Zubčić 2, Martinić 2, Karač, Muslim 4, Hinić, Buljubašić Trener: Nikolić

Suci: Štampalija (Šibenik), Radičević (Dubrovnik)

Igrač više: Cattaro 3/6, Mladost 5/9

Peterci: Cattaro 1/1, Mladost -

Početak susreta nije dao naslutiti da će to u konačnici biti lagana pobjeda gostiju. Naime, Cattaro je prvu četvrtinu dobio s 2:0. U drugih osam minuta zadržali su prednost i sa 4:2 otišli na poluvrijeme.

Prekretnica utakmice bila je treća četvrtina. Mladost je odigrala odlično i sa čak 6:1 preokrenula rezultat i povela 8:5. Posljednja dionica nije donijela novi preokret već samo potvrdu pobjede Mladosti koja je s minimalnom pobjedom u zadnjih osam minuta došla do konačnih 12:8.

Kod domaćina je Teo Đogaš zabio dva gola, dok je Mile Smodlaka dodao jednog. Kod Mladostaša je pak najbolji bio Petar Muslim s četiri pogotka.

To je za Mladost šesta pobjeda u isto toliko utakmica, a u idućem kolu čeka ih derbi s Jugom. Cattaro je pak doživio treći poraz za redom, nakon onih s Jugom i Jadranom iz Herceg Novog.