CSKA-u trebalo deset minuta

Vedran Babić • srijeda, 11.11.2009.

4. kolo u skupini C Eurolige otvoreno je utakmicama u Moskvi i Ateni. Zoran Planinić i CSKA već su nakon prve četvrtine riješili utakmicu protiv Union Olimpije, dok je Caja Laboral s našim Stankom Baraćem bila veoma raspoložena i porazila Maroussi sa 17 razlike, postigavši 103 koša...

CSKA je do svoje druge pobjede stigao praktički već poslije četvrtine. Rusi su tih deset minuta igre zaključili s plus 15 (30:15), a gosti iz Ljubljane više nisu ozbiljnije zaprijetili do kraja utakmice. Konačan rezultat bio je 79:69 za momčad za koju nastupa i naš Zoran Planinić.

Zoki je za 24 minute igre ubacio šest koševa (3/4 za dva, 0/4 za tri) i uhvatio tri skoka, ali je i ponovio boljku zbog koje su mu mnogi zamjerali na proteklom Eurobasketu. Izgubio je, naime, četiri lopte, a u toj rubrici jedino je Hrjapa imao više (6). Međutim, Rus je ubacio i deset koševa, te uhvatio osam skokova i upisao isto toliko asistencija. Najefikasniji bio je Trajan Langdon s 19 koševa, dok je Ramunas Šiškauskas ubacio jedan manje.

Kod gostiju ponovno je najjača karika bio Amerikanac Matthew Walsh s 21 poenom (slobodna bacanja 11/13). Sašo Ožbolt je ubacio 13, a Edin Bavčić 11.

U predgrađu Atene, točnije u Maroussiju, istoimeni domaćin je upisao treći poraz. Bolji od Grka bili su igrači Caje Laboral 103:86. Španjolci su bolje odigrali drugi dio utakmice nakon što je poslije prvih 20 minuta igre njihova prednost iznosila samo četiri koša.

Za razliku od Planinića, drugi hrvatski košarkaš Stanko Barać odigrao je znatno bolje. Za samo 17 minuta igre Barać je postigao osam koševa (3/5 za dva) te po četiri skoka i asistencije. Njegovi najraspoloženiji suigrači su bili bivši igrač Zadra Carl English sa 17 koševa te Fernando San Emeterio i Mirza Teletović sa po 16.

Ipak, titula najboljeg strijelca utakmice pripada domaćem igraču Kostasu Kaimakoglou, koji je ubacio 23 poena. Bivši Cibonaš Jared Homan se zaustavio na 14 koševa (8 skokova), jednako koliko je ostvario i Jamon Lucas, inače bivši igrač Splita CO.