Medveščak ipak nije izdržao

Vedran Babić • srijeda, 11.11.2009.

U preostala dva susreta 6. kola Jadranske lige Budva je u Splitu slavila protiv POŠK-a, dok je u zagrebačkim Utrinama Medveščak odigrao dobre tri četvrtine, ali se ipak raspao u završnici i upisao uvjerljiv poraz...

POŠK - BUDVA M:TEL 7:15 (0:3, 3:4, 1:5, 3:3)

Jadranska liga, 6. kolo
Split, Bazen u Poljudu
Suci: Obradović (Kotor), Goreta (Šibenik)

POŠK: Veršić (12 obrana), Udiljak, Prižmić, Kujačić, Barbarić 1, Lušić, Kaurloto 1, Scherbl, Rabadan 2, Ivanišević 2, Travnikar 2, Jelovina, Crnčević. Trener: Školneković.

Budva M:tel: Šefik (2 obrane), Dončić 2, Čirić, Danilović 3, Ljubanović, Tičić 1, Pejaković, Pasković 3, Trbojević 1, Peković, Ivošević, Franičević, Antonijević 3, Lazović (6 obrana). Trener: Krivokapić.

Igrač više: POŠK 2/3, Budva M:tel 2/5

U maniri toplo - hladno Budva je rutinirano prohujala poljudskim bazenom, nanijevši POŠK-u i šesti poraz. Gosti iz Crne Gore su prvu i treću četvrtinu ukupno dobili 8:1, ali su u drugoj i četvrtoj dopustili domaćinu da se razmaše i ublaži poraz.

Po dva pogotka za Splićane postigli su Rabadan, Ivanišević i Travnikar, dok su u sastavu Budve Antonijević i Pasković zabili po tri.

MEDVEŠČAK - PRIMORAC 4:10 (1:1, 2:3, 0:1, 1:5)

Zagreb, Bazen u Utrinama
Suci: Tiozzo, Milinović (oba Split)

Medveščak: Kavur, Burić 1, Kolar, Čule, Jakovac, Lipar, Curiš, Milaković, Vegar, Ćuk, Dragčević 2, Blažević 1, Selem, Geratović. Trener: Asić.

Primorac: Radić, Dr. Brguljan 1, Gopčević 1, Petrović, Trajković 1, Da. Brguljan, Mandić, Azevedo 2, Pavlović 1, Drašković 1, Šetka 1, Čučković, Steinmetz 2. Trener: Perović.

Igrač više: Medveščak 0/2, Primorac 2/5

Iako su u tri četvrtine pružili vrlo dobar otpor renomiranom suparniku, vaterpolisti Medveščaka također su upisali šesti poraz. Bolji od njih bili su gosti iz Kotora rezultatom 10:4, iako je uoči treće četvrtine na semaforu svijetlilo 3:5. Tako je tek u posljednjih osam minuta gostujuća momčad dokazala kvalitetu dobivši taj period igre 5:1.

Steinmetz i Azevedo postigli su po dva gola za Primorac, dok je Dragčević bio jedini dvostruki strijelac u svojoj momčadi.