Himki slavio u Milanu

Vedran Babić • četvrtak, 12.11.2009.

I u posljednjoj utakmici skupine D Eurolige pobjedom su se osladili gosti. Nakon što su dan prije Panathinaikos i Real slavili u Poljskoj, odnosno Njemačkoj, Himki je sa 72:68 nadvisio Armani Jeans...

Armani je odigrao dobrih 30 minuta, ali je zbog gotovo četiri minute duge krize početkom posljednje četvrtine ipak doživio treći poraz. Prva četvrtina završila je 19:16 u korist domaćina, koji je u nastavku serijom 8-0 odjurio na 29:18, najveću prednost na utakmici, no Himki se predvođen raspoloženim Carlosom Cabezasom vratio u igru i do poluvremena smanjio na 35:31.

Tijekom treće četvrtine Armani je u tri navrata imao šest koševa viška i dobru priliku za stvaranje većeg razmaka, no u posljednjih deset minuta igre talijanski klub je ušao tek s minimalnom prednošću 50:49. I onda, ključne minute dvoboja. Himki je zadnji dio igre otvorio s 10-0, a Armani je prvi koš postigao poslije gotovo četiri minute pauze.

Domaćin je preko Morrisa Finleya uspio uzvratiti i smanjiti na dva koša u posljednjoj minuti, ali su Cabezas i Vitalij Fridzon ubacili ukupno tri od četiri slobodna bacanja za potvrdu treće pobjede ruskog kluba, koji je još jednom istaknuo ozbiljnu kandidaturu za Top 16.

Igrač Armanija Finley bio je najbolji strijelac utakmice s 19 poena, a dva najraspoloženija suigrača imao je u Jonasu Maciulisu i Marcu Mordenteu, koji su ubacili po 11 koševa. Kod gostiju kao vođa se pokazao Keith Langford sa 17 koševa, pet skokova i tri asistencije, ali i četiri izgubljene lopte, a jedini preostali dvoznamenkasti bili su Kelly McCarty (14 koševa) i Cabezas (12).