Planinić odličan u derbiju

Branimir Korać • nedjelja, 15.11.2009.

U dvoboju neporaženih momčadi u dosadašnjem dijelu ruskog prvenstva, pobjedu je odnio CSKA. Vođen raspoloženim Zoranom Planinićem CSKA je slavio na gostovanju kod Uniksa naših marka Popovića i Krešimira Lončara...

U derbi susretu ruskog prvenstva CSKA je ipak odnio pobjedu s gostovanja u Kazanu, lakše nego što se očekivalo. Presudio je loš ulazak Uniksa u posljednju četvrtinu kada je CSKA stvorio prednost i više je nije ispuštao.

Kod Moskovljana dvojica igrača su se istaknuli, jedan je Trajan Langdon koji je ubacio 18 poena, a drugi je naš reprezentativac Zoran Planinić koji je odradio odličnih 39 minuta ubacivši 17 poena (7/14 iz igre) uz četiri skoka i tri asistencije. Viktor Hrjapa dodao je 14 skokova. Kod domaćina prvo ime bio je još jedan naš reprezentativac, Marko Popović, koji je za 26 minuta ubacio 15 poena (3/9) uz pet skokova. Vladimir Veremeenko je dodao 11 poena i sedam skokova, Krešo Lončar za 14 minuta ubacio je sedam poena (2/5), a Igor Zamanskij dodao je 12 skokova.

Najviše neizvjesnosti ponudio je dvoboj Lokomotiva i moskovskog Dinama. Lokomotiv je pobjedu odnio nakon dva produžetka 97:94 iako je mogao slaviti u 40 minuta. Dvije sekunde prije kraja susreta na liniju slobodnih bacanja stao je Nebojša Joksimović i ubacio samo jedno bacanje za 69:69. U prvom produžetku ponovno je domaćin u završnici bio na liniji slobodnih bacanja, no za razliku od Joksimovića, Ćapin je bio precizan i poravnao na 80:80. Otišlo se u novi produžetak gdje je Ćapin ponovno sa slobodnih bacanja bio precizan, ovaj put za 97:94 i pobjedu Lokomotiva.

U sastavu iz Kubana nije u igru ulazio Jakov Vladović, a najbolji su bili Aleksandar Ćapin s 34 poena i Aleksej Surovcev s 23 poena (5/10 trica) i pet skokova. Kod gostiju Sergej Bikov ubacio je 28 poena (5/7 trica) uz po pet skokova i asistencija dok je Sergej Monja dodao 19 poena i sedam skokova.

Samara je na svom parketu velikim preokretom u drugom poluvremenu odnijela pobjedu protiv Spartaka iz Sankt Peterburga 70:66. Gosti su na poluvremenu vodili s 13 poena razlike, ali u drugom dijelu sve je bilo na strani Krasnjije Krilja.

Kod domaćina Andrej Truškin ubacio je 20 poena uz 14 skokova, a Luis Flores dodao je 16 poena, sedam skokova i šest asistencija. Kod gostiju Aleksej Zozulin i Levance Fields ubacili su po 19 poena.