Partizanu tijesna završnica

Vedran Babić • nedjelja, 15.11.2009.

U vrlo izjednačenoj utakmici koja je zatvorila 7. kolo regionalne NLB lige, Partizan je u Podgorici kod Budućnosti slavio 65:59 i upisao četvrtu pobjedu.

Iako je tijekom cijelog prvog poluvremena bio bolja momčad i na odmor otišao s plus šest (35:29), a početkom treće četvrtine vodio i s najvećih 39:31, Partizan je u nastavku utakmice izgubio ritam i prepustio kontrolu Budućnosti, koja je s ukupno 12 koševa Vladimira Dragičevića i Nemanje Gordića napravila seriju 12:2 i povela 43:41 po prvi put poslije uvodnih 6:5.

U preostalim minutama do kraja utakmice uslijedila je ravnopravna i neizvjesna bitka za pobjedu. Budućnost je u 34. minuti imala plus pet (54:49) ubačajem Suada Šehovića, ali je Partizan uzvratio i u posljednjih 120 sekundi ušao s prednošću 57:54. Nakon što je Gordić pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja, u sljedećem je napadu Edward Lawrence Roberts pogodio tricu i Partizan je poveo 60:55, što je za domaćine bio preveliki zalogaj.

Najefikasniji u redovima gostiju bio je Amerikanac Lester Mccalebb s 21 košem te četiri asistencije i pet ukradenih lopti. Aleksandar Marić je ubacio 14 koševa uz sedam skokova, ali i pet izgubljenih lopti. U domaćem sastavu Dragičević je bio najbolji strijelac s 12 poena, Gordić je ubacio 11, a Nikola Otašević jedan manje.

S omjerom 4-2 (utakmica manje) Partizan je trenutno sedma momčad lige, dok je Budućnost s omjerom 3-4 dvije pozicije bolja.