Löwen stigao Lemgo uoči direktnog ogleda

Matej Milanović • nedjelja, 15.11.2009.

Dovršeno je deseto kolo rukometnog prvenstva Njemačke. Wetzlar je pobjedom protiv Hannover Burgdorfa ojačao svoju poziciju u sredini tabele, dok je Rhein Neckar Löwen slavljem kod Mindena došao do četvrtog mjesta kojeg dijele s Lemgom, koji će im biti protivnik u idućem kolu.

U Wetzlaru su domaći poveli 4:0 nakon osam minuta igre. Desetak minuta kasnije prednost domaćih se udvostručila, 13:5. Do poluvremena su gosti zadržali zaostatak od sedam golova, ali su u nastavku dodatno pali. U 42. minuti Wetzlar je poveo 24:13 i došao do najveće prednosti na susretu.

Do kraja utakmice su domaći rutinski kontrolirali utakmicu i došli do desetog boda u ovoj sezoni. Hannover Burgdorf pak ostaje treći od kraja i do kraja sezone ga očekuje žestoka borba za opstanak. Kod Hannovera su jako dobru utakmicu odigrali Sven Sö Christophersen sa deset i Michael Allendorf sa devet pogodaka. Prvi je zabio dva sedmerca, a drugi jednog. Kod gostiju je pak najbolji bio Hannes Jon Jonsson sa šest golova.

U posljednjem dvoboju desetog kola rukometne Bundeslige Rhein Neckar Löwen je igrao u Mindenu. Domaći su poveli 3:1, ali je ubrzo uslijedila gostujuća serija i njihovo prvo vodstvo na susretu, 4:3 u 11. minuti. Novom serijom od četiri gola Lavovi su poveli 10:7 u 19. minuti, a na odmor su otišli sa četiri gola prednosti.

Drugo poluvrijeme su gosti otvorili s dva uzastopna pogotka i povećali vodstvo na 19:13. Minden se nakon toga polako počeo vraćati i serijom od četiri pogotka došao na 25:25 u 51. minuti. Nažalost po domaće uslijedila je gostujuća serija od tri zgoditka i vodstvo od 28:25.

Minden je došao na samo gol zaostatka dvije i pol minute prije kraja utakmice. Međutim do isteka vremena nisu postigli ni gola što je gostima omogućilo pobjedu s konačnih četiri razlike, 31:27.

Kod Mindena je sedam golova postigao Stephan Just od čega dva sedmerca, a kod gostiju je Uwe Gensheimer zabio šest golova od kojih i on dva realizirao sa sedam metara. U idućem kolu Lavovi će gostovati kod Lemga s kojim dijele četvrto mjesto na ljestvici.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710