Raspad Bosne u trećoj četvrtini

Vedran Babić • petak, 20.11.2009.

U prvoj utakmici devetog kola NLB lige Hemofarm je u Sarajevu pobijedio Bosnu 82:72 i nanio joj već osmi poraz zahvaljujući trećoj četvrtini koju je dobio s 20 razlike...

Dobrih 20 minuta igre bilo je nedovoljno košarkašima Bosne za bolji rezultat u utakmici protiv Hemofarma. Studenti su poslije prvog poluvremena bili na minus dva (37:39), ali su u trećoj četvrtini ubacili samo šest, a primili čak 26 koševa, što je definitivno prelomilo utakmicu u korist momčadi iz Vršca, kojoj je to treća uzastopna i ukupno četvrta pobjeda u ligi.

U izjednačenom prvom poluvremenu Bosna se dobro držala na terenu i u nekoliko navrata imala prednost od 4-5 koševa, ali je u već spomenutom trećem dijelu igre došlo do pada, koji je u konačnici rezultirao novim razočaravajućim porazom.

Najveća prednost Hemofarma iznosila je 22 razlike, da bi nakon toga ipak došlo do još jednog pada, ali ovoga puta u igri gostiju, koji kao da su već upisali pobjedu. Bosna je tako serijom 28-13 stigla na minus sedam nešto manje od dvije minute do kraja, ali vremena za veliki preokret ipak nije bilo.

Najefikasniji igrači Hemofarma bili su Goran Jagodnik i Jarod Cameron Stevenson sa po 17 koševa te Stefan Marković sa 16, dok su kod Bosne najraspoloženiji bili Goran Bajić sa 16 i Donald Copeland s 15 poena.