Granollers
Granollers 32:27 Frigoríficos Morrazo Cangas

I Granollers uspješan kao domaćin

Željko Kubatka • subota, 21.11.2009.

Pobjedom Granollersa je kompletirano jedanaesto kolu koje će ostati zabilježeno po stopostotnom uspjehu domaćina...

Granollers je zadnji igrao utakmicu jedanaestog kola Asobal zbog obaveza u Kupu kupova u kojem je u oba susreta porazi dobojsku Slogu i tako se sa ukupnom prednošću 68:52 plasirao u četvrto kolo.

Granollers je ugostio novi klub u Asobal ligi Cangas koji je u deset prethodnih kola uspio osvojiti samo bod pa su stoga Katalonci slovili za izrazitog favorita, što su pobjedom i opravdali.

Međutim, nije sve išlo tako glatko za domaćina kako se čini iz krajnjeg rezultata i pobjede od pet golova prednosti. Prvo poluvrijeme je proteklo u dobroj igri gostiju koji su imali prednost u nekoliko navrata, ali serijom pogodaka Davora Čuture i Aleksandra Svitlice domaći na odmor odlaze sa minimalnom prednošću 14:13.

I drugi dio prolazi u ravnopravnoj igri, a u polovini poluvremena golom Slovenaca Boruta Oslaka gosti smanjuju na samo jedan gol minusa (24:25). Granollersi utakmicu rješavaju u zadnje dvije minute sa tri pogotka. Zadnji gol na utakmici postiže i najbolji strijelac Aleksandar Svitlica, ukupno ih je postigao deset. Borut Oslak je zabio šest za goste iz Cangasa.

Granollers je sa ovom pobjedom osvojio deset bodova i nalazi se na devetom mjestu Asobal lige koja se nastavlja utakmicama 12. kola kroz tjedan dana.