Dormagen šokirao konkurente za opstanak

Matej Milanović • nedjelja, 22.11.2009.

U 11. kolu rukometne Bundeslige Wetzlar je svladao Lübbecke s 33:27, a Dormagen je boljim drugim poluvremenom došao do iznenađujuće pobjede kod Mindena, njihovog direktnog konkurenta za opstanak...

Lübbecke je na gostovanje kod Wetzlara otišao kako bi se pokušao izjednačiti s njima na ljestvici. Međutim domaći su utakmicu otvorili puno bolje i serijom od 9:1 došli do prednosti od 12:3 u 18. minuti igre. Gosti se nisu predali i do odmora su došli na 15:13, no serijom od šest uzastopnih pogodaka Wetzlar je došao do 23:14 u 40. minuti i riješio utakmicu.

Do kraja susreta se gosti više nisu uspjeli vratiti u igru. Kod domaćih su po šest golova postigli Sven Sö Christophersen i Timo Salzer, dok je kod gostiju isto toliko zgoditaka zabio Michal Jurecki.

U drugoj utakmici večeri Minden je na svom terenu igrao protiv najgore momčadi lige, Dormagena. Domaći su dobro krenuli povevši 6:2 do 11. minute, no nakon toga su gosti preokrenuli i poveli 10:8.

Do poluvremena je Minden izjednačio s dva uzastopna pogotka, no u nastavku su gosti preuzeli inicijativu i u 47. minuti došli do +5, 19:14. Najveću prednost je Dormagen dostigao u 58. minuti kada je Florian Wisotzki zabio za 27:19. Minden tako može žaliti što su pred svojom publikom, protiv slabašnog Dormagena propustili veliku priliku za nove bodove i samim time zakomplicirali svoju borbu za opstanak.

Kod Mindena je šest pogodaka zabio Stephan Just, a kod gostiju je s istim brojem zgoditaka najbolji strijelac bio Christoph Schindler. Dormagen je tako došao na četiri boda na ljestvici i maknuo se s dna tabele. Osim toga svladali su direktnog konkurenta za opstanak u gostima što bi im mogao biti i dodatan motiv da u idućim utakmicama dođu do novih bodova i dodatno poboljšaju svoju situaciju.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710