Alilović osigurao veliko slavlje

Goran Markuš • nedjelja, 22.11.2009.

S nekoliko odličnih obrana u odlučujućim trenucima naš Mirko Alilović presudio je KIF-u i svojem Ademaru osigurao veliku treću pobjedu koja ih diže na fantastično treće mjesto u skupini D, odmah iza dvojca Kiel - Barcelona koji je sigurnim slavljem protiv Amicitije odnosno Vardara već nakon šest odrađenih kola osigurao prolazak u Top 16...

Šesto kolo rukometne Lige prvaka donijelo nam je veliki uzvratni susret KIF-a i Ademara, dvije momčadi koje se grčevito bore za toliko željeno treće mjesto u skupini. Nakon što se KIF prošlog tjedna sa španjolskog gostovanja vratio neporažen sjajnom igrom u Danskoj Ademar im je na najbolji mogući način vratio i sa nova dva preskočio Kolding i u ukupnom poretku skupine D.

Iako su se na samom otvaranju susreta gosti nešto bolje snašli domaćini se vrlo brzo bude i do kraja susreta mogli smo uživati u potpuno izjednačenoj utakmici. Prevagu je donio gostujući vratar, naš Mirko Alilović koji je s nekoliko sjajnih obrana zaustavio domaćine i u odlučujućim trenucima omogućio svom Ademaru preuzimanje vodstva i osiguranje velikog, trećeg ovosezonskog europskog slavlja.

Iako na prvi pogled ne izgleda tako igrači Barcelone dobro su morali potruditi ne bi li svladali gostujući Vardar i tako osigurali svoj prolazak u Top 16 ovogodišnjeg izdanja rukometne Lige prvaka. Naime, Vardar je oštro krenuo već od prve minute susreta ne dozvolivši gostima da se u niti jednom trenutku ozbiljnije odvoje.

Dva do četiri gola razlike bilo je sve do 45 minute utakmice kada Barcelona ipak ubacuje u višu brzinu i sa sedam uzastopnih golova konačno se odvaja osiguravši svoje peto ovosezonsko europsko slavlje. "Pokazali smo se u puno boljem svjetlu nego prošlog tjedna u Skopju. Ponosan sam", usprkos porazu zaključio je trener Vardara, Ace Stankovski.

Puno lakši posao imao je njemački Kiel koji je u Zurichu već nakon nekoliko uvodnih minuta napravio 8:1 seriju i pobjegao na sasvim solidnih + 6 koje do kraja susreta više ne ispušta. Čak niti prvi puta na rukometnoj utakmici prepuni Saalsporthalle nije uspio ozbiljnije pripomoći svojoj momčadi koja se tek u samoj završnici uspjela približiti na ipak prihvatljivijih - 8 nakon što su dobar dio susreta zaostajali za više od deset golova razlike.