Noć dugih noževa u Rosariju

Maja Giljanović • ponedjeljak, 23.11.2009.

Sudac gradskog derbija između Newell's Old Boysa i Rosario Centrala prijetio je prekidom utakmice nakon što je na travnjak s tribina aterirao nož. Svih 90 minuta ipak se odigralo, a utakmicu su obje momčadi napustile bogatije za jedan bod.

15. kolo Aperture u rodnom je gradu Barceloninog genijalca Lea Messija donijelo veliki gradski derbi, mini-Clasico, između Messijevog Newell's Old Boysa i Rosario Centrala. Utakmica je bila "na nož" i doslovce i figurativno.

Sudac utakmice jedva je priveo susret kraju nakon što je na travnjak doletio nož, a ni igrači nisu štedjeli jedni druge. Rosario je prokockao dva gola prednosti (Nunez, Chitzoff), Newell'su su bod donijeli Boghossian i Achucarro. Sva četiri gola su pala u prvih pola sata, a najveću šansu da Newell'su osvoji sva tri boda u 73. je minuti uprskao Formica.

Dva boda ispred Newell'sa i na pole-poziciji je u preostala četiri kola Banfield koji je golom Silve u 72. slomio Independiente (2:1). Goste je u stizanju gola zaostatka (Gandin) pomazila i sreća jer u 52. je minuti vlastiti gol pogodio Mareque.

Boca se iskalila na Gimnasiji i golovima Medela, Insue (2) i Giatana upisala svoju šestu prvenstvenu pobjedu, a River je izvukao samo bod protiv Godoya (1:1).

Protekle dvije sezone viceprvaci Aperture Tigre (2007. iza Lanusa i prošle godine iza Boce) debelo je zadnji, a u 14. kolu je izgubio i 11. put (Estudiantes).

Apertura, 15. kolo:
Boca Juniors - Gimnasia La Plata 4:0, Godoy - River Plate 1:1, Atletico - Chacarita 2:1, Newell's Old Boys - Rosario 2:2, Lanus - Colon 3:0, Independiente - Banfield 1:2, Huracan - San Lorenzo 0:2, Estudiantes - Tigre 3:1