Kiel lako, Berlin teško do pobjede

Branimir Korać • srijeda, 25.11.2009.

Odigrane su zadnja utakmica 11. i prva utakmica 12. kola rukometne Bundeslige. Kiel je s lakoćom svladao Düsseldorfa, a Berlin je tijesno slavio kod Balingen Weilstettena...

Düsseldorf je zabio prvi gol na domaćoj utakmici protiv Kiela, no ubrzo nakon toga je serija gostiju od 5:0 odnijela rezultat na 7:2. Novom serijom od šest pogodaka razlika je narasla na 15:4 u 25. minuti. Do kraja poluvremena su domaći zabili još samo dva gola i Kiel je već nakon 30 minuta mogao slaviti nove bodove, budući da su vodili 18:6.

U nastavku je Kiel u par navrata došao do najveće razlike od +15. Do kraja susreta Düsseldorf nije uspio doći na jednoznamenkasti zaostatak, ali ako ništa drugo spriječili su još teži poraz. Kod domaćih je su Hegemann i Sulc zabili po četiri gola, dok je Nikola Kedžo dodao dva. Kod Kiela su pak po pet zgoditaka realizirali Christian Sprenger i Christian Zeitz, a čak četvorica igrača su zabili po četiri gola.

I Berlin je na papiru imao lako gostovanje, kod slabog Balingena. Gosti su već u sedmoj minuti poveli 7:2, no deset minuta kasnije Balingen Weilstetten je izjednačio na 9:9. Na odmor se pomalo neočekivano otišlo s 13:13, a gosti su u drugom dijelu s pet uzastopnih golova pobjegli na 19:14.

Berlin je imao relativno mirnu prednost, no domaćini su uspjeli s tri uzastopna pogotka doći na samo gol zaostatka pet minuta prije kraja utakmice, 23:22. Ipak, Lisice su minutu prije kraja otišle na 24:22 golom Torstena Laena. Domaći su u zadnjih 60 sekundi igre smanjili na gol zaostatka , ali nisu uspjeli izvući bod. Kod domaćih je osam zgoditaka zabio Benjamin Herth, uz čak sedam sedmeraca. Kod Berlina je najbolji bio Markus Richwien koji je postigao sedam golova.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710