Baskets pokušao, Prokom ni to

Goran Markuš • srijeda, 25.11.2009.

Pomalo šokantno košarkaši Basketsa nakratko su prestrašili navijače Panathinaikosa koji je sjajnom obrambenom igrom u nastavku stvari ipak vratio na "svoje" mjesto. U drugom susretu skupine D Himki je bez ikakvih problema svladao svoje poljske goste, Asseco Prokom...

Pomalo iznenađujuće gosti su sasvim solidno otvorili susret potpuno pariravši sjajnom Panathinaikosu ne dopustivši im da se u niti jednom trenutku rezultatski odvoje. Mnogi su očekivali kako će Greensi ipak već u drugoj četvrtini pokazati tko je tu "gazda", no gosti uspjevaju šokirati nešto više od četiri i pol tisuće gledatelja i 0:11 serijom do poluvremena bježe na potpuno neočekivanih + 6.

Međutim, nakon što je Željko Obradović obavio "motivacijski" razgovor sa svojim košarkašima Panathinaikos je pokazao svu raskoš svoje igre i do kraja susreta gosti su zabili tek 21 poen, 14 u trećoj odnosno sedam u posljednjoj četvrtini.

Vezane vijesti

Bila je to večer za pamćenje Mikea Batistea koji je uz 25 poena upisao i šest skokova i tako se prometnuo u apsolutno najveće ime susreta. Uz njega svakako treba spomenuti i Vassilisa Spanoulisa koji je do 14 poena stigao uz tek dva promašena šuta za tri poena. Sa po 12 poena Baskets je večeras predvodio dvojac Joshua Carter - Bryan Bailey.

U drugom večerašnjem ogledu skupine D, onom ruskog Himkija i Prokoma, domaćini su do očekivanog slavlja stigli bez većih problema potpuno nadigravši svoje poljske goste. Posebnu dominaciju domaćini su prikazali u skoku. Naime, nakon 40 minuta Himki je skupio čak 13 skokova više od protivnika koji večeras jednostavno nije bio na razini sjajnih Rusa.

Fantastičan posao odradio je Keith Langford koji je za 34 minute upisao 20 poena, pet skokova i devet asistencija, a nikako nezadovoljan ne može biti niti odličan Kelly McCarty (22 poena, 5 skokova). Ubacivši čak 18 poena najefikasnijim igračem Prokoma pokazao se Pape Sow. Za kraj spomenimo i kako je jedan od tri suca ovog susreta bio Hrvat Siniša Herceg.