Olimpiji vitalna pobjeda

Branimir Korać • četvrtak, 26.11.2009.

Union Olimpija susret s Lottomaticom igrala je pod velikim pritiskom pobjede, ali izdržala ga je i uspjela slaviti. Ljubljančani su bili bolji s 87:70...

Bila je to vrlo važna utakmica za Union Olimpiju, utakmicu u kojoj ih je poraz praktički posve udaljavao iz igre za prolaz u drugi krug. Lottomatica je bila u značajno boljoj situaciji i u ovom susretu malo toga je mogla izgubiti, mogli su igrati bez velikog pritiska, ali očito je sama motivacija bila presudna.

Ljubljančani su ponovno dosta nervozno otvorili utakmicu i protivnik im je stvarao prilične probleme. Međutim u drugoj četvrtini domaćin doživljava preporod i predvođen sjajnim Sanijem Bećirovićem stvaraju visokih plus 20 na poluvremenu.

U istom ritmu nastavilo se i u drugom dijelu, vrlo brzo Olimpija odlazi i na visokih plus 27 i više nije bilo upitno hoće li slaviti nego s kolikom će prednosti slaviti. Na kraju je bilo 87:70, vrlo ugodnih plus 17 za Union Olimpiju koja je najavila europsko buđenje nakon lošeg početka sezone.

Pobjednika su predvodili Bećirović s 24 poena, šest asistencija i pet skokova te Sašo Ožbolt s 15 poena. Kod gostiju Kennedy Winston ubacio je 18 poena, a Iacopo Giachetti deset.