Holden i Šiškauskas u pravo vrijeme

Branimir Korać • četvrtak, 26.11.2009.

CSKA odnosi pobjedu s vrućeg gostovanja u Vitoriji gdje su svladali domaću Caju Laboral s četiri poena razlike. Peto kolo u skupini C pobjedom je zaključio i Maccabi i to očekivanom protiv Maroussija...

Caja Laboral i CSKA u susret su ušli s razmišljanjem samo o pobjedi. Domaćin je ipak bio pod većim pritiskom, a to su pokazale i početne minute u kojima je CSKA izgledao puno bolje.

Moskovljani su odlično odradili prvih deset minuta, a posebno se to odnosi na Ramunasa Šiškauskasa koji je ubacio u tom razdoblju 15 poena dok je cijela momčad Caje Laboral ubacila svega 12. Imao je CSKA nakon prve četvrtine prednost 24:12, a onda se domaćin lagano budi.

Duško Ivanović stavio je u igru od početka druge dionice Stanka Baraća, a on je s pet poena u nizu inicirao seriju Caje 10:0 za povratak u utakmicu. Od tog trenutka vodila se izjednačena borba u kojoj niti jedna momčad više nije uspjela stvoriti veliku prednost, a susret se prelomio sredinom posljednje četvrtine.

U 33. minuti Caja je povela 58:57, a onda slijedi razdoblje dobre igre Šiškauskasa i Holdena koji rade 7:0. Do kraja susreta Caja se samo jednom uspjela približit i to nakon blokade Baraća na Holdenu i polaganja Ribasa na drugoj strani. Bilo je to u 39. minuti za 69:67. Na drugoj strani odmah je Hrjapa zakucao za novih plus četiri i susret je riješen.

Kod CSKA najistaknutiji bili su Ramunas Šiškauskas s 24 poena (5/7 trica) i Saša Kaun s 14 poena i osam skokova. Zoran Planinić za 23 minute ubacio je dva poena (1/5) uz tri skoka. Kod Caje Carl English ubacio je 14 poena, a Fernando San Emeterio 12 uz po pet skokova i asistencija. Stanko Barać za 20 minuta ubacio je sedam poena (2/5) uz šest skokova i dvije blokade.

U drugom susretu u skupini C Maroussi se jako dobro držao na gostovanju kod Maccabija, ali nije izdržao do kraja. Grci su potpisali kapitulaciju tek u posljednjoj četvrtini nakon što nisu uspjeli zadržati priključak kada su se približili na svega četiri poena zaostatka.

"Krivac" za to bio je Andrew Wisniewski koji je odigrao odličnu utakmicu i upravo zahvaljujući njemu Maccabi se održavao prednost u posljednjoj dionici.

Nama dobro poznati "Wis" ubacio je 20 poena, a Maciej Lampe dodao je 19 poena i devet skokova. Kod Maroussija Billy Keys ubacio je 14 poena, a Dimitrios Mavroeidis dodao je 12 poena i sedam skokova.