Neobjašnjivi pad Armanija

Vedran Babić • četvrtak, 26.11.2009.

Košarkaši Armani Jeansa propustili su veliku priliku u Madridu protiv Reala. Iako su šest minuta prije kraja vodili sa sedam razlike, do kraja utakmice su doživjeli neobjašnjivi pad, postigavši svega dva koša za na kraju uvjerljivi poraz 82:69...

Nekako u stilu Cibone protiv Asvela, Armani je propustio veliku priliku trijumfirati usred Madrida. 34 odlično odigrane minute pokvario je s posljednjih sedam, u kojima je ubacio mizerna dva koša i na kraju upisao četvrti poraz u skupini D, koji ga tako dodatno udaljava od Topa 16. Realu je ovo, pak, četvrta pobjeda.

U prvoj četvrtini najveću prednost stvorio je Armani, koji je u posljednjoj minuti imao plus šest (22:16), ali su Rimantas Kaukenas i Travis Hansen s ukupno pet koševa smanjili na minus jedan uoči nastavka. Blaga inicijativa koju je talijanski predstavnik imao u prvoj četvrtini, nastavila se i u drugoj, u kojoj su gosti iz Milana košem Jonasa Maciulisa krajem 13. minute poveli 31:21.

Preko Novice Veličkovića Real uspijeva smanjiti na šest razlike, no do kraja prvog dijela Armani se ponovno odlijepio, ovoga puta na 12 koševa (45:33) u zadnjoj minuti. Ipak, u posljednjim trenucima Jorge Garbajosa pogađa tricu i rezultat na odmoru je 45:36.

Maciulis je početkom drugog dijela pogodio za rekordnih plus 13 Armanija (49:36), da bi onda gosti u narednih pet minuta ostali bez postignutog koša, što je bilo i više nego dovoljno Kraljevskom klubu da se vrati u život i da serijom 19:4 povede 55:53 po prvi put još tamo od sedme minute.

U posljednju dionicu ušlo se rame uz rame - 58:58, a onda je na scenu stupio Maciulis, koji je dvjema tricama pomogao Armaniju da se odvoji na 67:60 šest minuta prije kraja. Poslije toga - potpuni potop Talijana, koji su do kraja postigli samo dva koša naspram Realovih 22 i tako na razočaravajući način okončali ovu uzbudljivu utakmicu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Veličković s 21 košem i sedam skokova, dok je Kaukenas pridodao 14. Kod Armanija jedini dvoznamenkasti bili su Maciulis s 20 poena i Stefano Mancinelli sa 16.