Vasas bolji od hrvatskog prvaka

Maja Giljanović • subota, 28.11.2009.

Najtrofejniji hrvatski klub ni 29 nakon njihove prve utakmice nije uspio protiv najtrofejnijeg mađarskog kluba osvojiti bodove u njegovom bazenu. Jug je od 1980. samo jednom izvukao bod, a večeras je u prvom kolu Eurolige izgubio 11:8.

VASAS - JUG 11:8 (1:1, 5:2, 2:2, 3:3)

Euroliga, 1. kolo: Budimpešta, bazen BVSC Suci: Naumov (Rusija), Hausche (Njemačka)

VASAS: Nagy, Decker, Hőna, Katonás 3, Hosnyánszky 2, Vörös, Kovács, Létay 1, Varga Dá. 2, Varga Dé, Kis 3, Takács, Jónás. Trener: Foldi

JUG: Vićan, Vranješ, Bošković, S. Sukno 1, Joković 3, Seman, Ivanković, Benić, Šutalo, Dobud 2, Drobac, Obradović 2, Nižić. Trener: Fatović

Igrač više: Vasas 6/12, Jug 6/13

Peterci: Vasas 1/1, Jug -

Hrvatski prvak je u Budimpešti u utakmici prvog kola Eurolige odigrao neprepoznatljivo i praktički bez ispaljenog metka izgubio od Vasasa.

Mađari su nakon 1:1 u prvoj četvrtini drugu dobili 5:2 i riješili pitanje pobjednika. U drugom poluvremenu nakon što je u jednom trenutku vodio pet golova razlike (11:7) Vasas je utakmicu rutinski priveo kraju, zadovoljio se razlikom od tri gola i doveo Jug u krajnje nezavidnu poziciju da se u drugom kolu "vadi" protiv europskog prvaka Primorca.

Pucački najraspoloženiji u momčadi Elvisa Fatovića u kojoj se ključnim pokazalo neigranje stupa obrane Dubrovčana, bolesnog Andre Bušlje, bio je strijelac tri gola Maro Joković. Dvaput su Viktora Nagyja svladali Nikša Dobud i Vladimir Obradović, a Sandro Sukno je samo jednom uspio (koncem treće četvrtine) probioobrambeni zid Vasasa.

U redovima večeras u svim segmentima bolje momčadi neuhvatljiv je, pak, bio Gabor Kis, strijelac tri gola, ali i zaslužan za 10-tak isključenja svojih samozatajnih protivnika. Gergely Katonas je također triput probušio Franu Vićana kojeg smo navikli gledati u boljim izdanjima.