"Sanjao sam ovakav povratak"

Borna Rupnik • ponedjeljak, 30.11.2009.

Ivica Olić svakako je bio prvo ime susreta u Hannoveru, gdje se njegov Bayern uvjerljivom pobjedom uspeo na četvrto mjesto Bundeslige, sa šest bodova zaostatka za vodećim Bayerom iz Leverkusena...

Hrvatski reprezentativni napadač Ivica Olić teško je mogao poželjeti bolji povratak nakon stanke zbog ozljede. U srijedu je svojim pogotkom riješio utakmicu protiv Maccabija iz Haife u Ligi prvaka i tako Bavarcima produžio nadu u prolaz, dok je u nedjelju protiv Hannovera asistirao za prvi i zabio drugi gol.

"Mogao sam samo sanjati ovakav povratak. Ali znao sam da sam za vrijeme oporavka sve napravio kako treba", izjavio je zadovoljni Olić za službene klupske stranice dan poslije velike Bayernove prvenstvene pobjede. Iako Hannover nije vrhunski protivnik, tri su im boda nakon ranijih loših rezultata bila nužnost.

Olić je pritom istaknuo kako mu je pogodovao i termin odigravanja utakmice. "Dobro je da se igralo tek u nedjelju. Tako sam dobio više vremena za odmor. Već sam se u subotu navečer osjećao znatno bolje", kaže naš nogometaš koji se, logično, poslije dvoboja s Izraelcima požalio na umor.

Premda pohvale stižu sa svih strana - "Trčao je, trudio se i radio", ističe njegov suigrač Philipp Lahm - Ivica Olić nije bježao ni od kritike na račun napadačke linije koju je tvorio s Marijom Gomezom.

"Jednostavno smo morali i ranije zabiti drugi i treći pogodak", rekao je Olić. Bayern je za 1:0 zabio u 19. minuti preko Thomasa Müllera, Olić je na 2:0 povisio dvije minute nakon odmora, Gomez je potvrdio pobjedu samoj završnici susreta.