Samo Ademar bez pobjede

Željko Kubatka • ponedjeljak, 30.11.2009.

Favoriti su lako osvojili bodove osim Ademara koji je izgubio na gostovanju u Logroni, Cangasu prva pobjeda u susretu sa Cuencom....

Ciudad Real, Barcelona i Valladolid su uvjerljivo odradili gostovanja i s visokim pobjedama osvojili nove bodove. Ciudad Real je u Madridu do odmora vodio s pet golova (18:13), što je u drugom udvostručio. Homrados, Fernandez i Kallman su svoj povratak na parket poslije ozljeda proslavili odličnom igrom i obranama. Fernandez šest, Kallman pet golova, koliko je i Hombrados imao obrana. Metličić je dva puta bio uspješan.

Valladolid je odmah zagospodario terenom u Vigu i to održavao punih šezdeset minuta. Norveško lijevo krilo Havard Tvedten s osam golova i stopostotnim šutom je zaradio čistu desetku. Obrana Valladolida je odlično zaustavila najboljeg strijelca Asobal lige Novicu Rudovića koji je potrošio devet lopti za tri gola.

Rukometaši iz Zaragoze pomalo posustaju i ponovo su izgubili bod na domaćem parketu ili bolje rečeno sretno su ga osvojili u posljednje tri minute susreta sa Antequerom postigavši četiri gola u nizu. Navijači Cangasa su morali čekati dvanaest kola za prvu pobjedu svoje ekipe, žrtva je bila Cuenca. Slovenac Borut Ošlak bio je najbolji strijelac sa osam golova u ekipi pobjednika.

Granollers je izgubio na gostovanju u Toledu za koji je Darko Martinović postigao četiri gola. Lábaro Toledo postaje stabilan prvoligaš i njihove pobjede više nisu iznenađenje, a sa 11 osvojenih bodova se nalazi na osmom mjestu.

Slabo izdanje Ademara u Logroni nije moglo donijeti ništa drugo do poraza. Denis Buntić je postigao pet golova, a Mirko Alilović se može pohvaliti sa četiri obrane. Ismael Juarez je bio najefikasniji rukometaš pobjedničke Naturhouse La Rioja s osam golova.