Uporni Rusi nemoćni protiv Real Madrida

Borna Rupnik • srijeda, 02.12.2009.

U prvoj utakmici skupine D Real Madrid na svom je parketu svladao Himki i upisao petu pobjedu u Euroligi. Uporni se Rusi nisu predavali, ali nisu imali rješenja za domaću momčad...

Susret Reala i Himkija u Madridu bio je derbi šestog kola skupine D jer su oba protivnika u taj dvoboj ušla s identičnim učinkom - četiri pobjede i samo jednim porazom.

Da je ruski predstavnik u španjolsku predstavnicu stigao s ozbiljnim namjerama pokazala je prva četvrtina, u kojoj Himki niti jednog trenutka nije ispuštao prednost. Real Madrid prvi je puta okrenuo rezultat u svoju korist tek u 14. minuti, tricom Pabla Prigionija za 20:19.

Vezane vijesti

Himki je do odmora zadržao rezultatski priključak (31:28), ali su Španjolci u nastavku unatoč ruskoj upornosti držali rezultat pod kontrolom i čuvali stečeno vodstvo od desetak poena razlike.

Naposljetku je završilo 70:59, a o raspoloženim obranama najbolje svjedoči podatak da je samo Javtokas ostvario upečatljiviji napadački učinak od 17 koševa, čemu je dodao i devet skokova.

Samo je još Langford kod Himkija bio dvoznamenkast (11 poena), dok su kod pobjednika najefikasniji bili Garbajosa (13), Prigioni (11, uz sedam asistencija) te Lavrinovič i Veličković (po 10).

U četvrtak se sastaju Panathinaikos i Armani Jeans iz Milana te EWE Baskets i Asecco Prokom.