Kleiza spasio Grke, novo iznenađenje Partizana

Bernard Jurišić • srijeda, 02.12.2009.

Linas Kleiza veliki je junak pobjede Olympiacosa u francuskom Orleansu. Litavac je svih svojih 19 poena ubacio u posljednjoj četvrtini, čime je preokrenuo značajno vodstvo domaćina. U drugoj utakmici skupine B Eurolige Partizan je iznenadio Unicaju...

Kanonada Linasa Kleize u posljednjoj četvrtini spasila je Olympiacos drugog poraza protiv autsajdera skupine B Eurolige u nizu. Francuski Entente Orleanaise vodio je tijekom čitavog susreta, no grčka je momčad preuzela vodstvo u posljednje tri minute i iskusno sačuvala pobjedu.

Francuski je predstavnik u drugoj četvrtini vodio 34:18, a sve do 32. minute držali su "crvene" na dalekoj udaljenosti (70:58). Tada je na scenu stupio sjajni Litavac i u osam minuta zadnje četvrtine postigao svih svojih 19 poena, od čega pet trica. Kleiza je najprije s tri trice u nizu smanjio na 70:67, a zatim i donio vodstvo 76:77 tri minute prije kraja, što su Grci znali zadržati.

Uz Kleizu, Olympiacos su predvodili Halperin s 22 poena i Papaloukas sa 7 ubačaja i čak 14 asistencija. Nikola Vujčić na parketu je proveo tek 8 minuta, za učinak od pet poena i četiri skoka. Kod domaćina je najbolji bio Doellman sa 17 ubačaja i 6 skokova.

Veliko iznenađenje u Malagi je priredio Partizan. Beogradski klub je nakon prošlotjedne domaće pobjede nad Olympiacosom savladao i Unicaju, nanijevši joj prvi europski poraz ove sezone. Od prve do posljednje minute Partizan je držao vodstvo i zasluženo proslavio veliku pobjedu.

Odličnu utakmicu odigrao je Kecman sa 16 poena i 10 skokova, Marić je bio na učinku 12-8. Kod domaćina je najefikasniji bio Freeland s tek 12 ubačaja, što najbolje svjedoči odličnoj obrani koju su odigrali Beograđani.