Caja spremnija, CSKA uvjerljiv

Goran Markuš • srijeda, 02.12.2009.

Dok je dvoboj u Rusiji bez većih problema pripao favoritima, CSKA iz Moskve u Španjolskoj se tek nakon nekoliko preokreta domaća Caja konačno odvojila i upisala četvrto ovosezonsko slavlje u Europi...

Vrlo zanimljiv susret odigran je u Španjolskoj gdje je tek nakon nekoliko preokreta domaća Caja ipak uspjela upisati svoje četvrto euroligaško slavlje ove sezone. Košarkaši Laborala odlično su otvorili susret i s 11:0 i 9:0 serijama sredinom druge četvrtine bježe na velikih +15. Međutim, gosti iz Rome se ne predaju i 1:14 serijom do poluvremena dolaze na svega pet poena zaostatka.

Kao i u prvom poluvremenu i u nastavku domaćin se puno bolje snalazi i polako, ali sigurno ponovno bježi na ogromnih +18, no niti ovog puta gosti se ne predaju i na leđima Rickyja Minardija (15 poena) još jednom smanjuju zaostatak na jednoznamenkastu brojku.

Vezane vijesti

Iako košarkaši Lottomatice danas bliže nisu mogli ipak uspijevaju zaustaviti nalet gostiju koje niti večeras izuzetno raspoložen dvojac Mirza Teletović (17 poena, 6 skokova) - Tiago Splitter (15 poena, 8 skokova) ne uspijeva vratiti iznad + 12, razlike s kojom su se prije nekih mjesec i pola oni vraćali kući. Spomenimo i da je naš Stanko Barać odigrao 13 minuta za kojih je uz 0/2 šut za dva upisao tri obrambena skoka.

U drugom susretu skupine C sjajan CSKA ništa nije prepustio slučaju i kontroliravši igrom od prve do zadnje minute potpuno zasluženo upisuju sasvim respektabilno + 13 slavlje. Iako je domaćin cijelo vrijeme imao inicijativu rezultatska "zaliha" stvorena je tek u trećoj četvrtini kada goste ostavljaju na mizernih 12 poena istovremeno im utrpavši čak 23 nedvojbeno riješivši pitanje pobjednika.

Uz najefikasnijeg J. R. Holdena kod CSKA svakako treba spomenuti i vrlo raspoložen trojac Viktor Khryapa (13 poena, 6 skokova) - Sasha Kaun (12 poena, 5 skokova) - Trajan Langdon (13 poena). S 11 poena i tri skoka goste je predvodio Dimitrios Mavroeidis. Naš Zoran Planinić "odradio" je 22 minute tijekom kojih je upisao tek četiri poena uz jedan skok, dvije asistencije i dvije ukradene lopte.