Vedran Zrnić najbolji strijelac u derbiju

Matej Milanović • petak, 04.12.2009.

Veliki okršaj Lemga i Gummersbacha u sklopu 13. kola rukometne Bundeslige završio je neodlučenim ishodom, 26:26. Vedran Zrnić je sa sedam golova bio najbolji strijelac gostiju, koji su katastrofalnim finišom ispustili pobjedu. U drugoj utakmici večeri Magdeburg je upisao uvjerljivu pobjedu protiv Melsungena.

Lemgo i Gummersbach su pri samom vrhu ljestvice te je njihov međusobni okršaj bio ne samo iščekivan već i od velike važnosti. Odlično su krenuli domaći i poveli 3:0, a Gummersbach se vratio serijom od četiri pogotka kojom su u 23. minuti poveli 9:8. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću Lemga od 12:11 pogotkom Marka Schmetza na samom kraju prvog dijela.

U nastavku utakmice vladala je izjednačenost sve do serije Gummersbacha od 3:0 kojom su gosti poveli 25:22 pet minuta prije kraja susreta. Tri minute prije kraja Gummersbach je još vodio 26:23 i tada je klupa Lemga zvala time-out koji je očito imao učinka. Naime, Schmetz je odmah po povratku na teren smanjio na -2. U idućoj minuti nije bilo pogodaka te se u zadnju minutu ušlo s +2 za Gummersbach. To je teoretski gotova utakmica, no Lemgo je ipak priredio čudo golovima Michaela Krausa sa sedam metara i Martina Strobela za konačnih 26:26.

Gummersbachu ostaje žal za nevjerojatnim načinom na koji su propustili bodove, iako su zadržali bod prednosti pred Lemgom i trenutačno drže treću poziciju. Na susret su kod domaćih po pet golova zabili Strobel i Schmetz, koji je dvaput bio precizan sa sedam metara. Kod Gummersbacha je pak sedam golova, od kojih tri iz sedmeraca, upisao Vedran Zrnić. Drago Vuković je također imao dobru utakmicu u kojoj je upisao četiri pogotka.

U drugom susretu, Magdeburg je ugostio Melsungena i došao do uvjerljive pobjede. Domaćini su utakmicu prelomili između 19. i 23. minute s četiri uzastopna pogotka za vodstvo od 14:10. Na poluvrijeme su otišli sa 16:13, a u nastavku se razlika povećala te je Magdeburg u par navrata pred kraja dvoboja imao po devet pogodaka prednosti. Kod domaćih je Yves Grafenhorst postigao osam golova, a kod gostiju se sa sedam istaknuo Grigoris Sanikis.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710