Lavovi slavili kod Göppingena

Matej Milanović • nedjelja, 06.12.2009.

Odigrane su zadnje tri utakmice 13. kola prvenstva Njemačke u rukometu. U izjednačenim utakmicama Grosswallstadt je slavio u Berlinu, a Rhein Neckar Löwen kod Göppingena. Laganu je pobjedu pak izborio Flensburg protiv Dormagena.

Prvo poluvrijeme utakmice između Göppingena i Rhein Neckar Löwena prošlo je u velikoj izjednačenosti. Samo je u jednoj prilici bilo dva razlike i to u korist Göppingena na početku desete minute pri rezultatu 6:4. U svlačionice se otišlo sa 16:16. Na povratku iz svlačionica puno bolje su se snašli Lavovi s tri uzastopna pogotka.

Nakon toga su domaći dugo lovili rezultat i iako su u nekoliko navrata bili na gol zaostatka, Rhein Neckar Löwen se ipak uspio vraćati na +3. U 53. minuti još su vodili 29:26, nakon čega su domaći postigli tri uzastopna pogotka i izjednačili u 57. minuti. Dvije i pol minute prije kraja Olafur Stefansson je zabio sedmerac 30:29 gostiju.

Do kraja utakmice više nije bilo golova, iako su domaći minutu i pol imali igrača više, a gosti su čak imali i sedmerac. Kod domaćih je osam golova zabio Michael Thiede, a kod gostiju ih je devet postigao Olafur Stefansson od čega sedam iz sedmeraca.

Füchse Berlin je odlično krenuo protiv Grosswallstadta sa 4:0 nakon šest minuta. Gosti su uspjeli izjednačiti na 7:7 u 18. minuti. Serijom od tri gola Grosswallstadt je uspio izboriti 17:16 pred poluvrijeme. U 42. minuti gosti su s dva uzastopna pogotka otišli na 24:22. Berlin je protivnike lovio sve do pet i pol minuta prije kraja kada su izjednačili na 32:32.

Na njihovu žalost do kraja utakmice nisu zabili ni pogotka te je Grosswallstadt slavio s 34:32. Kod Lisica je osam golova, od čega tri sa sedam metara, realizirao Kjetil Strand, a kod gostiju su isto toliko postigli Steffen Weinhold i Stefan Kneer.

U posljednjoj utakmici kola Flensburg je lagano nadigrao Dormagen. Serijom 7:1 pobjegli su na 9:3 u 12. minuti i nakon toga se gosti više nisu vratili u utakmicu. Već u 22. minuti je Flensburg pobjegao na 16:, a na poluvrijeme se otišlo s 20:9. U 43. minuti je Flensburg došao i do +15, 28:13, a najveću prednost su domaći dotaknuli u 54. minuti kada su poveli s ogromnih dvadeset pogodaka razlike, 36:16. Kod Flensburga je čak pet igrača postiglo po pet golova, a kod gostiju je Christoph Schindler bio najbolji strijelac sa šest.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710