U Newell'su pukli kao cvrčci

Maja Giljanović • ponedjeljak, 07.12.2009.

Newell's Old Boys su samo šest dana proveli na čelu Aperture. U 17. kolu prokockali su prvu poziciju i izgubili korak s Banfieldom koji je svoju obvezu protiv Huracana obavio bez većih poteškoća.

Banfield je u 16. kolu pred svojim navijačima izgubio od Racinga (1:2) i pružio šansu Newell'su da ga pobjedom protiv Colona preskoči na čelnoj poziciji. Newell's je priliku iskoristio (1:0) i šest se dana šepurio na prvom mjestu Aperture.

U 17. kolu je, međutim, Banfieldu uzvratio uslugu. Newell's je na svom travnjaku poklekao protiv Arsenala - 12. momčad lige je slavila golovima Jare (12.) i Pereza (35.), a Boghossian je u drugom poluvremenu samo kozmetički uljepšao rezultat (1:2) - a Banfield je u gostima pobijedio Huracan. Gol vrijedan tri boda i prvog mjesta samo dva kola prije kraja u 65. je minuti postigao Silva.

Boca je na svojoj Bomboneri izgubila od Independientea (1:2) golom Piattija u 88. minuti, a River je u posljednjih pet minuta pao protiv San Lorenza (1:1 su u 85. i 90. minuti Lopez i Zarate pretvorili u "hendikep").

Sljedeći vikend Banfield dočekuje Tigre (20.) i u posljednjem kolu gostuje protiv Boce (11.), a Newell's gostuje u La Plati protiv Gimnasije (18.) i u 19. kolu dočekuje San Lorenzo (7.).

Apertura, 17. kolo:
Boca Juniors - Independiente 1:2, Velez - River Plate 3:1, Newell's Old Boys - Arsenal 1:2, Estudiantes - Chacarita 0:0, Godoy Cruz - Rosario 1:1, Huracan - Banfield 0:1, Racing - Tigre 1:0, Argentinos Juniors - San Lorenzo 2:1, Lanus - Gimnasia La Plata 2:0, Atletico - Colon 2:0