Pobjede vodeće četvorke

Željko Kubatka • utorak, 08.12.2009.

U pretposljednjem kolu jesenskog dijela Asobal lige favoriti su osvojili planirane bodove. Katalonski Granollers pružio je dobar otpor jedinoj neporaženoj ekipi Ciudad Realu, Denis Buntić produžio ugovor sa Ademarom do 2013. godine...

Hrvatski rukometaši su prikazali dobar rukomet u 14. kolo španjolske lige. Njihove ekipe su osvojile bodove osim Arratea u kojem igra Ivica Obrvan što je i bilo za očekivati jer su gostovali u Valladolidu.

Petar Metličić je zabio dva gola Granollersima čiji su rukometaši pružili dobar otpor aktualnom i europskom prvaku. Katalonci su čak imali neriješen rezultat desetak minuta do kraja. Ipak u završnici Real pokazuje svoju snagu i 14. put pobjeđuje u domaćem prvenstvu. Lijevo krilo Ciudad Reala Jonas Kallman produžio je vjernost čak do 2017. godine. On je ujedno bio i najbolji strijelac sa šest golova.

Reale Ademar je gostova kod posljednje ekipe Cangasa. Pobjednik je bio poznat do odmora na koji se odlazi sa prednošću gostiju 15:8. Damir Bičanić je zabio četiri gola, Buntić tri. Hrvatski lijevi bek je produžio ugovor sa Ademarom do 2013. godine i u dosadašnjem dijelu sezone Denis Buntić je postigao 55 golova te je drugi strijelac kluba.

Ivan Vukas je bio pucački raspoložen u pobjedi svoje Torrevieje. Posada je poražena sa jedanaest golova plusa a Vukas je postigao četiri gola. Malo iznenađenje je priredio klub iz Pamplone na gostovanju u Zaragozi sa slabom igrom i uvjerljivim porazom. Visoka pobjeda Aragóna bez pravog otpora Davora Domikovića i ostalih rukometaša Reyno de Navarra.

Barcelona je teško osvojila bodove u Logroni. Domaći klub je vodio na poluvremenu 14:13 ali Barcini rukometaši sve rješavaju u zadnjoj četvrtini utakmice. Barcelonin pivot Rubén Garabaya je bio najuspješniji strijelac sa šest zabijenih golova. Cuenca hrvatskog vratara Vladimira Božića je iznenadila madridski klub Alcobendas. Srpsko lijevo krilo Dobrivoje Marković postigao je gol u zadnjoj minuti vrijedan jednog boda. Antequera je odnijela bodove iz Toleda zahvaljujući dobroj igri u prvom dijelu što domaći rukometaši nisu mogli nadoknaditi u nastavku.

Zadnje kolo prvog dijela Asobal lige igra se u iduću subotu a uzbudljivo i neizvjesno bi moglo biti u utakmici Barcelone i Aragona.